Ana Menü

Zorlu Grubu’ndan Orange the World: #HearMeToo kampanyasına turuncu destek

Zorlu Grubu, UN Women’ın (BM Kadın Birimi) tüm dünyada desteklediği “Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadelede 16 Günlük Aktivizm” kampanyasına; Genel Müdürlük binası Levent 199’u ve Zorlu Center’ı “turuncu” renkle aydınlatarak katılacak.

Birleşmiş Milletler’in her yıl, Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü olan 25 Kasım’da başlayıp, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde sona eren “Cinsiyete Dayalı Şiddetle Mücadelede 16 Günlük Aktivizm” kampanyasını Zorlu Grubu bu yıl da destekliyor. Bu sene Orange the World: #HearMeToo (Dünyayı Turuncuya Boyayalım: #BenideDuyun) temasıyla yürütülen kampanyaya, Levent 199 ve Zorlu Center’ı, kampanya süresince “turuncu” renkle aydınlatarak destek verecek. 

Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olan ve kadınların hayatın her alanında güçlendirilmesi için çalışan Zorlu Grubu; bu kampanyayla toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesi ve sona erdirilmesi konularında farkındalığın artırılmasını sağlamayı amaçlıyor.

 

1991 yılında ilk Kadın Küresel Liderlik Enstitüsü’ndeki aktivistler tarafından başlatılan kampanya, her yıl Kadın Küresel Liderlik Merkezi tarafından koordine ediliyor. Bu sivil toplum inisiyatifini desteklemek için her yıl BM Genel Sekreteri öncülüğünde gerçekleştirilen ve 16 gün boyunca süren, Kadınlara Yönelik Şiddeti Sona Erdirmek için UNITE (BİRLEŞİN) kampanyası; dünya çapında farkındalığı artırmak, savunuculuk çabalarını güçlendirmek, bilgi ve yenilikleri paylaşmak için küresel eylem çağrısında bulunuyor. BM’e bağlı kuruluşlar, sivil toplum, özel sektör, spor kuruluşları, gençlik grupları, üniversiteler ve okullar dahil olmak üzere tüm UNITE ortakları; turuncu rengi, kampanya çerçevesinde tüm dünyada tema ve farkındalığı artırmak için araç olarak kullanıyor.