Ana Menü

Zamanın ve mekanın sınırlayamadığı bir marka: K4 EPS

Kayseri’nin önemli firmalarından ‘K4 EPS’ firması miladı 1961 yılına dek uzanıyor. 56 yıllık bir geçmişe yarım yüzyılı geçkin tecrübesi ile gücünü ileriye taşıyan K4 EPS, kendisini zaman ve mekan kısıtlamasından soyutlayabilen ender bir örnek kuruluştur.

Muhammet Mustafa TÜFEKÇİ

K4 EPS Yönetim Kurulu Başkanı

Kayseri’nin önemli firmalarından ‘K4 EPS’  firması miladı 1961 yılına dek uzanıyor. 56 yıllık bir geçmişe yarım yüzyılı geçkin tecrübesi ile gücünü ileriye taşıyan K4 EPS, kendisini zaman ve mekan kısıtlamasından soyutlayabilen ender bir örnek kuruluştur. Aynı anda hem geleneği hem geleceği temsil edebilme kabiliyetine sahip K4 EPS, uzun hayat yolculuğunda, toplumun sosyolojik ve ekonomik gelişmelerine paralel yeni anlamlar kazanan ender bir marka. Öyle ki, markanın yenilenip değişmesi hiç bitmeyen bir yolculuğa benziyor.

K4 EPS, ait olduğu Tüfekçi grubunun iş alanlarına, faaliyetlerine ve diğer markalarına da değer katıyor. Başlangıç yıllarında sadece nalburiye diye ile anılan, 1980’li yıllarla birlikte inşaat malzemeleri toptan ve perakendeci, 2000’li yıllarda ise konsept mağazacı, 2010’lu yıllarda ise imalatçı olarak, şimdi ise ısı ve ses yalıtımları üzerine kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu anlamda K4 EPS adeta bir yatırımcı marka olarak pek çok alt markanın gelişip pazarda tutunmasına da katkı sağlıyor.

Tüfekci grup için K4 EPS markası inşaat malzemeleri ürünlerini 1961’ten beridir imalat, satış pazarlama, ticaret, reklam, üretici ve toplumla ilişkiler konusunda da  K4 EPS adıyla oluşturmaktadır. K4 EPS bünyesinde bulunan Nuovopor, Nuovopan, Nuovotherm, Thermokale, Thermokare markaları ile yoluna devam etmektedir. Ürünlerimiz TS EN13163+A1 standardına sahip olup ve tüm ürünleri CE belgelidir.

K4 EPS, EPS ısı yalıtım ürünleri imal etmektedir. Polistiren sert köpük EPS; ev, okul, hastane, otoyol, köprüler, köprülü kavşakların dolgu malzemeleri olarak, ofis, depo gibi pek çok ortamda, tavandan zemine güvenle uygulanabilmektedir. Ürün olarak; ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren Nuovopan beyaz eps - nuovopor karbonlu eps (karbonlu-gri) ısı yalıtım levhalarından oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. K4 EPS; düşük maliyetle yüksek enerji verim standartlarına ulaşılmasını sağlıyor. Nuovopor (karbonlu-gri) ise standart strafora göre yüzde 23 daha fazla ısı yalıtımı sağlayan, formu bozulmayan ve nefes alabilen bir ürün. Standart tuğla duvarlara göre daha fazla yaşam alanı sunan ürünlerimizin en büyük avantajı ise, ısı yalıtım paket sistemiyle birlikte geniş bir dış cephe tasarımını mümkün kılmaktadır. 

K4 EPS Nuovopor geoblock, otoyol ve demiryolu güzergahları üzerinde veya köprü yaklaşımlarının inşa edileceği konumlarda zayıf zemin geçişlerinin yer alması durumunda tasarım kriterleri gereğince gerekli önlemler alınmalıdır. Ülkemizde elverişsiz zemin özellikleri fore kazık, jet grout, derin karıştırma, ön yükleme ve benzeri geleneksel çözümler ile elverişli duruma getirilmektedir. Ancak, değinilen bu çözümler inşa süresini uzatmakta ve maliyeti artırmaktadır. K4 EPS geoBLOCK® granüler polistiren boncukların ön şişirme ve kalıplanması neticesinde üretilen, geoteknik mühendisliği uygulamalarında kullanılan, hafif ve kapalı gözenekli yapıya sahip genleştirilmiş polistiren (EPS) blok maliyetleri düşürülerek daha yaygın kullanılmaktadır.

Hedefimiz; bayi ve uygulamacılar üzerinden son kullanıcılara kadar tüm müşterilerimize başarılı ve yenilikçi yalıtım çözümleri sunmaktır. Ayrıca ülkemize de yalıtım bilincinin arttırılması ve enerji kaynaklarının verimli kullanılması ile çevrenin korunmasına katkıda bulunmaktır. K4 EPS mükemmel kalitesi ve anında servis hizmetiyle tam ve koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. K4 EPS yıllık 500 bin metreküp kapasitesi, 100 aşkın bayisi ile 10 bin metrekare kapalı alanda 23 bin metrekare açık alanda tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.