Ana Menü

Yeni hastanelerin boya tercihi “Polisan Kansai” oldu

Türkiye’nin lider boya markalarından Polisan Kansai Boya, Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük projeleri ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın tek seferde inşa edilen en büyük hastanesi ile İstanbul, Bursa, Sivas, Afyon ve Elazığ’da inşa edilen kamu ve özel hastanelerinin boya tedarikçisi oldu.

Türkiye’de halen Ankara, İstanbul, Bursa, Sivas, Afyon ve Elazığ’da yapımı devam eden dokuz hastanede toplam 2,5 milyon metrekare alan Türkiye’nin önde gelen boya markalarından Polisan Kansai’nin antibakteriyel özelliğe sahip sağlıklı ürünleriyle renklenecek. 

Hastane projelerinin genelinde 450 bin metrekareye yakın tüm steril ortamlar için aranan özelliklere haiz ve onaydan geçen Polisan Elegans Extra, Elegans Tavan ve Astarları kullanılıyor. Su bazlı Elegans Extra, Elegans Tavan ve Astarları antibakteriyel özelliğini, küf ve mantar önleyici özelliğiyle birleştiriyor.

İstanbul’da, Tuzla Devlet Hastanesi’nde 185 bin metrekare, Okan Üniversitesi Hastanesi’nde 204 bin metrekare, Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 210 bin metrekare iç ve dış cephe alanda Elegans Yarı Mat, Exelans Turbo Dış Cephe, Ultra Tavan, Primera Mat Silikonlu ürünleri kullanılacak. Yine İstanbul’un kalabalık ilçelerinden Beyoğlu’ndaki merkezi konumu ve ismiyle vatandaşların ilk aklına gelen sağlık kuruluşlarından Taksim İlkyardım Hastanesi’nde de 85 bin metrekarelik alan Elegans Extra Yarı Mat, Primera Mat Silikonlu ve Natura Tavan Ultra ile boyanacak.

Afyon Kocatepe Üniversitesi 180 yataklı Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi’nde 115 bin metrekare, Bursa Gemlik Devlet Hastanesi’nde 100 bin metrekare, Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü’nde 60 bin metrekare, Sivas Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 30 bin metrekare Polisan Kansai ürünleri kullanılacak. 

Polisan Kansai Boya, 2018 yılında kapılarını açacak olan ve Dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın (İGA – İstanbul Grand Airport) su bazlı boya tedarikçisi olmuştu. Polisan Kansai Boya, İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk fazına sektörün lider ve en çok beğenilen iç cephe ürünü Elegans Extra Yarı Mat’ın da içinde bulunduğu geniş bir portföyle hizmet veriyor. Yeni havalimanında 15 bin kova boya tüketimi öngörülüyor.  

Yine yurt çapında gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri ile çok sayıda gayrimenkul projesinde milyonlarca metrekare alanın boyama tercihi Polisan Kansai ürünlerinden yana oldu.

Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi:

“Türkiye’nin dev projelerinin tedarikçisi olmaktan gurur duyuyoruz”

Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, Türkiye’nin dev projelerinin tedarikçisi olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Dokuz yeni hastanenin boya tedarikçisi olduk. Boyasını tedarik ettiğimiz hastanelerimiz  bulundukları bölgelerde önemli sağlık hizmetleri verecekler. Bu önemli projelerde ağırlıklı olarak tüm steril ortamlar için aranan özelliklere haiz ve onaydan geçen Elegans Extra Yarımat, Elegans Anti Aging Yarımat, Elegans Tavan ve Astar ürünlerimiz kullanılacak. Bu ürünlerimizin kir ve lekeleri bloke ederek yüzeylere işlemesini önleyen antibakteriyel, küf ve mantar önleyici özellikleri bulunuyor. Bu nedenle hijyenin önemli olduğu hastane, kreş, okul ve gıda üretilen tesislerde güvenle kullanılıyor. Yine İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye’de hatta dünyada son yıllarda geliştirilen özel projelerden belki en önemlisi… Bu özel projede ürün gamımızda yer alan astar ve son kat boyalarla hizmet vereceğiz. Portföy içerisinde sektörün beğenilen ve yoğun talep gören iç cephe ürünü Elegans Extra Yarımat ürünümüz de bulunmaktadır. Gerek ürün gamımız gerekse kurumsal yapımız ile büyük projelere önemli katkılar sağladığımızı düşünüyoruz. Polisan Kansai Boya olarak, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.