Ana Menü

W Hotel&Residence görücüye çıktı

The Turkish Property Centre (TTPC Ltd.) markası Novrum, ABD’de akılcı gayrımenkul yatırımı yapmak isteyenlere, kira getirili çok özel ve avantajlı projeler sunuyor. Mimai’nin en prestijli projelerini yerli yatırımcılarla buluşturan Novrum, Related Gruba ait W Hotel &Residence projesini Türkiye’de tanıttı.

The Turkish Property Centre (TTPC Ltd.) markası olan Novrum, Miami başta olmak üzere Amerika’da kira getirili akılcı gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere özel projeler sunuyor. Türkiye’nin uluslararası ödüllü gayrimenkul yatırım şirketlerinden olan Novrum’un son projesi, Miami’nin prestijli ve lüks projelerinden W Hotel & Residence Türkiye’de yapılan lansmanla tanıtıldı. Miami’nin önemli müteahhit şirketi olan Related Gruba ait W Hotel & Residence, yatırımcısına yıllık yüzde 9 gibi bir kira getirisi sağlıyor.

W Hotel&Residence, 75 metrekare ile 135 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 rezidans dairelerden oluşuyor. Türkiye’den yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği projede rezidans dairelerin yüzde 50’si kısa sürede satılırken, yüzde 15’ini Türkler satın aldı. Lüks sunan W Hotel&Residence, yüzde 9 kira getirisi ile yatırımcısına kısa sürede ödediği parayı geri kazandırırken, yaşamak için de uygun bir proje.

W Hotel&Residence Türkiye lansmanında proje ile ilgili bilgi veren Novrum Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı, “Miami’de gayrimenkul alırken KDV ödemezsiniz. 700 bin dolardan başlayan fiyatlarla gayrimenkul sahibi olabilirsiniz. Biz Novrum olarak yine burada devreye girerek yatırımcımıza diyoruz ki, siz yatırımın yüzde 50’sini ödeyin kalan yüzde 50’sine bizim anlaşmalı olduğumuz bankalardan size özel çok cazip faizlerle 30 yıla kadar mortgage alalım.  Kira getirinizle hem mortgage kendi kendini ödesin hem de cebinize para kalsın.  Bununla birlikte W projesinin yıllık değer artışını ise ortalama yüzde 15 beklemekteyiz” dedi.

W Hotel&Residence, projesinin hem marka güvenilirliği hem de yüzde 9’luk kira getirisi sebebiyle büyük ilgi gördüğünü belirten Tatlıcı, “Projenin yüzde 50’si çok kısa bir sürede satıldı. Bunun yüzde 15’ini Türk yatırımcılar satın aldı. Yıllık satış hedefimiz 200 adet. Novrum olarak yatırımcılarımıza mortgage kredisi kolaylığı sağlamaktayız. Çeşitli bankalarla çok uygun faiz oranları ile anlaşmalarımız mevcuttur.  Yatırımcılar satın alacakları gayrimenkulün yüzde 50’sine kadar kredi kullanabilmektedirler” şeklinde konuştu.

 

“Miami’de 200 bin dolara aldığınız bir gayrimenkul, iki yıl sonra 265 bin dolar değere ulaşır”

Miami’nin benzer yerlerle kıyaslandığında metrekare satış fiyatı olarak hala ucuz olduğunu ve yatırımcının daha kısa sürede yüksek kar etme fırsatının olduğunu söyleyen Tatlıcı, sözlerine şöyle devam etti: “Miami’de gayrimenkuller net metrekare üzerinden satılır, ortak alanlar ve balkon için para ödemezsiniz.  Kire getirisi yine diğer bölgeler ile kıyaslandığında çok daha fazladır. Miami’nin çok keyifli, güvenli ve yaşanılası bir yer olması, iklimi,  yine çocuklu ailelerin çocuklarının eğitimleri için çok güzel okulların olması sebebiyle tercih etmesi, yaşam maliyetinin New York, California gibi eyaletler ile kıyaslandığında çok daha ucuz olması, devlet vergisinin (state tax) olmaması sayabileceğimiz avantajlar arasında yer alıyor.”

Miami’de gayrimenkul fiyatlarının yıllık yüzde 15 oranında arttığının altını çizen Tatlıcı, “Son iki yılın istatistiklerine baktığımızda gayrimenkul fiyatlarının, yıllık yüzde 15 arttığını görebiliriz. Yani 200 bin dolara satın alınan bir gayrimenkul bu verilere göre iki yıl sonra 265 bin dolar değerine ulaşacaktır” şeklinde konuştu.

Türkiye’ye yurt dışından yatırımcıları da kabul ettiklerini ifade eden Tatlıcı, “Novrum olarak, Türkiye’de artan yoğun talepler nedeniyle eş zamanlı olarak Türkiye’de yaşayan yatırımcılara da bu fırsatlara kolay ulaşmaları için bir köprü görevi görüyoruz. Ayrıca geniş portföyümüz sayesinde, Bodrum başta olmak üzere çeşitli tatil bölgelerinde 12 farklı sitede 400’ün üzerinde konutun inşaatını tamamlayıp sahiplerine teslim etme başarısı göstermiş bir gayrimenkul yatırım şirketiyiz. Yüksek kira getirileri ile Türkiyeli yatırımcılar için çok özel bir yeri hak eden Novrum, dünya üzerinde ekonomik ve konjonktürel gelişmeleri yakından takip eden araştırma ekibi ile en doğru projeleri yatırımcılara sunmaya özen gösterir” dedi.

Novrum’un bünyesinde W Hotel& Residences, Ritz Carlton Sunny Isles, Porche Tower, Armani Casa, Gran Paraiso,  Aria On The Bay, Canvas, Hyde Beach House, Elysee, Missoni Baia, Turnberry, Muse, The Harbour, The Ocean Residence, Paramount Miami World Centre gibi Miami’nin prestijli projeleri bulunuyor

 

Neden Miami?

Gayrimenkuller üzerindeki yüksek kira getirisi. 

New York, Londra, Paris, Dubai ve yine birçok yer ile karşılaştırıldığında Miami yatırım için metrekare satış fiyatı olarak en ucuz ve cazip şehirdir.


Miami: 10,763 USD m2
New York: 43,052 USD m2
London: 64,583 USD m2
Paris: 47,361 USD m2
Geneva: 32,291 USD m2
Dubai: 26,909 USD m2
Hong Kong: 48,437 USD m2

New York’tan sonra ABD’de ikinci en önemli finans merkezi. 

Dünyadaki zengin her 10 kişinin 6,sı Miami’de yaşamaktadır. 

Güçlü ve istikrarlı bir ekonomi. 

Büyük şirketler ve hedge fonların Genel Müdürlük merkezleri Miami’dedir. 

Tüm yıl boyunca güneşli ve ılıman iklimi. 

Muhteşem kıyı şeridi ve beyaz kumsal plajları. 

Ünlü restoranları, seçkin alışveriş merkezleri ve özel gece hayatı ile benzersiz bir yaşam tarzı. 

Yılda 14 milyon ziyaretçi. 75 Yabancı Konsolosluk ve 21 Dış Ticaret Ofisleri. 

Bölgede iş fırsatlarını arttırmak ve geliştirmek, yaşam tarzını daha da iyileştirmek için yapılan planlama çerçevesinde 2020 yılına kadar 10 Milyar USD’nin üzerinde yatırım. 

Eyalet vergisi(state tax) olmaması. 

Amerika’da en iyi okulların bulunduğu 4.eyalet olması.

 

Dileyen herkes Miami ‘den ev satınalabiliyor mu?

Evet dileyen herkes Miami’de ev satın alabiliyor.  Ev satın alabilmek ve yasal prosedürlerin yapılabilmesi için orda olmanız gerekmiyor, biz Novrum olarak yasal süreci sizin adınıza avukatımız aracılığı ile takip ediyor size ise sadece Miami’nin tadını çıkarmak kalıyor.