Ana Menü

VBenzeri Mekan Nişantaşı’nda açıldı

VitrA, Nişantaşı mağazasının 7'nci katını mimar ve tasarımcıların hizmetine sundu. VBenzeri Mekan, mimarlık ve tasarım dünyasını farklı aktiviteler ve çalışma pratikleri bünyesinde bir araya getiren sosyal, özgür ve yaratıcı bir etkinlik mekanı olmayı hedefliyor.

VitrA, çeyrek asırdan uzun süredir Nişantaşı’nda hizmet veren mağazasının 7’nci katında VBenzeri Mekan’ı hizmete sundu. Mimarlık ve tasarım dünyasını farklı aktiviteler ve çalışma pratikleri bünyesinde bir araya getiren sosyal, özgür ve yaratıcı bir etkinlik mekanı olmayı hedefleyen VBenzeri Mekan, tasarımcı buluşmalarından panellere, öğrenci etkinlerinden sergilere, düzenli etkinliklerle geniş kitlelere ulaşacak. Mimar ve tasarımcılar da önceden rezervasyon yaparak toplantı, atölye çalışması, panel, jüri buluşması, kutlama, sergi gibi etkinliklerini VBenzeri Mekan’da düzenleyebilecek.

VBenzeri Mekan’ın 20 Haziran’da gerçekleştirilen açılışında konuşan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Genel Müdür Ferit Erin, “VitrA markamızla, kuruluşumuzdan bu yana tasarım ve mimarlığı odağına alan çalışmalar yapıyoruz. Kimi zaman değerli projelere destek vererek, kimi zamansa kendi projelerimizi oluşturarak, tasarım ve mimarlık kültürlerinin gelişimi konusunda aktif bir rol üstleniyoruz. VBenzeri.com ise bu eksende uzun yıllardır devam eden çalışmalarımızın bir yansıması olarak 2013 yılında doğdu. Daha geniş kitlelere ulaşma hedefiyle sanal ortamda başlayan bu yolculuğun, altı yıl sonra VBenzeri Mekan’da ete kemiğe bürünmüş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

VitrA ile mimarlık ekosistemi arasında köprü kuran VBenzeri.com, yaratıcı disiplinlere ilham veren yerel bir kaynak niteliği taşıyor. VitrA, VBenzeri markasını, iki yeni projeyle büyütüyor. Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinde okuyan öğrencilere profesyonelleri bir araya getiren VBenzeri Kampüs etkinliğinde, mimarideki en güncel çalışmalar aktarılıyor. VitrA’nın Nişantaşı’ndaki mağazasının 7’nci katında hizmete giren VBenzeri Mekan ise ilk etkinliğinde MSGSÜ-VitrA Seramik Sanat Atölyesi’nin ağırlayacak. 28 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında izlenebilecek Onsekiz Ondokuz adlı sergisi, 2018-2019 döneminde atölyeye konuk olan yedi sanatçının eserlerinden oluşan seçkiye yer verecek.