Ana Menü

Turyap, sektördeki yerini koruyor

33 yıllık geçmişi ve Türkiye genelinde 320 temsilcilik ağı ile gayrimenkul pazarlama alanında önemli bir konumda yer alan Turyap, sektördeki yerini koruyor.

Türkiye’nin önemli franchising araştırmalarından Ekonomist’in “Franchising 100” listesi yayınlandı. Şube sayısına göre yapılan sıralamada tüm sektörler arasında Turyap 8’inci sırada yer alırken kendi sektöründe ise zirvedeki yerini korudu. 

Türkiye’de ilk kez franchise sistemini kuran Turyap yeni yatırımcıları bünyesine katmaya devam ediyor. 2018 yılında 8’i yurt dışında olmak üzere 320 ofis ile faaliyet gösteren şirket bu sene içinde yaklaşık yüzde 20 büyüme planlıyor. 

Yurt dışı yatırımları artıyor

Hali hazırda KKTC, ABD, Azerbaycan, Hollanda, İspanya, Romanya ve Yunanistan’da temsilcilikleri bulunan firma 2018 itibariyle yurt dışı yatırımlarına da ağırlık vermiş durumda. Öncelikli olarak körfez ülkelerine açılmayı hedefleyen Turyap yurt içinde de temsilcilik sayısını ilk altı ayda 350’ye çıkarmayı amaçlıyor. 

Turyap Franchise Müdürü Sezer İkizoğlu, gıdadan gayrimenkule tüm dünyada en çok kullanılan girişimcilik uygulamalarından biri olarak görülen franchising sistemi hakkında şunları söyledi:

“Franchise sisteminin bu denli ilgi görmesi ve yaygınlaşmasının temelinde girişimciye sağladığı destekler var. Girişimci yola yalnız çıkmıyor arkasında güvendiği bir marka ve destekleri hissediyor. Turyap özelinde konuşursak sektörel avantajları şöyle sıralayabiliriz; İşe başlarken marka ve şirket tanıtımına kaynak ve zaman harcamak zorunda kalınmıyor. Adaylar, temsilcilik ofisini açtıkları andan itibaren emlak sektörünün en yaygın ve tanınmış markası altında çalışmaya başlıyorlar. Temsilciler cirodan ya da kardan herhangi bir pay ödemiyor, gelirlerini kendi işlerini geliştirmek için kullanıyorlar. 

Girişimcilere sunduğu fırsatlar; TuryapNet CRM programı ve web sitesi desteği, binlerce satılık/kiralık portföye erişim imkanı, kuruluşta gerekli olan tanıtım malzemelerin ücretsiz  temini, tecrübeli temsilcilerden danışmanlık desteği, ücretsiz Temel Emlakçılık Eğitimi, temsilcilerle işbirliği, portföy, müşteri paylaşımı, mali, hukuki ve teknik konularda ücretsiz destek, sınırsız kadro kurma imkanı, özel projelerde ve müzayedelerde satış ve pazarlama imkanı, ISO 9001:2008 belgesi altında hizmet olanağı.”