Ana Menü

TürkTraktör, 2019’a üç yeni ödül ile başladı

Bu yıl kuruluşunun 65. yılını kutlayan ve Türkiye otomotiv sektörünün halen faaliyette olan ilk üreticisi TürkTraktör, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından üç ödüle birden layık görüldü.

Bu yıl kuruluşunun 65’inci yılını kutlayan ve Türkiye otomotiv sektörünün halen faaliyette olan ilk üreticisi TürkTraktör, Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından üç ödüle birden layık görüldü. Ankara Sanayi Odası (ASO) Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde 55 başarılı şirkete ihracat, kurumlar vergisi, Ar-Ge, bölgesel gelişmeye katkı, çevre, yaratılan katma değer ve yatırım alanlarında ödüller dağıtıldı.

“65 yıllık birikimi ve yenilikçi vizyonu TürkTraktör’ü daima ileri taşıyor"

Bu yıl 55’incisi düzenlenen ödül töreninde TürkTraktör’ün İhracat, Ar-Ge/Patent ve Yaratılan Katma Değer dallarında kazandığı ödülleri TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Mustafa Varank’ın elinden teslim aldı. 

Ödüllerle ilgili kısa bir değerlendirme yapan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, TürkTraktör’ün 65’inci yılını kutladığı 2019 yılına ASO tarafından verilen bu üç yeni ödül ile başlamanın kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“TürkTraktör kurulduğu ilk günden bu yana ülke tarımını ve çiftçisini daha ileriye taşıyan çalışmalarıyla, sektörünün öncü ve lider markası olmayı sürdürüyor. Yıllardır yatırımlarımızı kesintisiz sürdürerek müşterilerimiz, çalışanlarımız, bayilerimiz ve diğer tüm iş ortaklarımız için katma değer yaratmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz çalışmalarla pazardaki kesintisiz liderliğimizi 12’nci yılımıza taşırken; Türkiye’nin traktör ihracatındaki lider üreticisi de olmayı başardık. Bugün ASO tarafından İhracat, Ar-Ge/Patent ve Yaratılan Katma Değer kategorilerinde layık bulunduğumuz ödüller ise, özverili çalışmalarımızın da en iyi kanıtı diye düşünüyoruz. Bu ödülleri almamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.”