Ana Menü

Türkiye'nin yurt dışı tanıtımlarında mobilya sektörünü MODOKO temsil edecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’nin yurt dışı tanıtım çalışmaları kapsamında yapacağı faaliyetlerde mobilya sektörünü MODOKO Mobilyacılar Sitesi temsil edecek.

MODOKO Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret ettiklerini belirterek; “Bakanımızdan MODOKO’yu dünyaya tanıtmak için Turizm Bakanlığı olanaklarından faydalanabileceğimiz sözünü aldık” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin uluslararası turizm çevrelerinde tanıtılması için bu yılın ikinci yarısında kullanılmak üzere bakanlığın 500 milyon dolarlık bir tanıtım fonu planladığını söyleyen Çalışkan, “Bu fon dahilinde yapılacak reklam ve tanıtım projelerinde, mobilya sektörünü yurt dışında tanıtmak için sayın bakanımızdan Turizm Bakanlığı imkanlarından faydalanabileceğimiz sözünü aldık” dedi.

Mobilya sektörü ihracatının arttırılması için bakan Ersoy’un MODOKO mobilyacılarını görevlendiriyorum dediğini aktaran Çalışkan, “Biz de bakanımızın bize vermiş olduğu bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek için mobilya sanayicilerinin de desteğini yanımıza alarak çalışmalarımızı başlattık” şeklinde konuştu.

Çalışkan, bu bağlamda 20 milyar dolar seviyelerinde olan Türk mobilya sektörünü hem toplam büyüklüğünü hem de ihracat oranını arttırma hedefinde bakanlığımızın bu desteğinin kendilerine sağlayacağı büyük katkının sevincini yaşadıklarını belirtti.