Ana Menü

Türkiye’nin dev projesinde Ravaber imzası

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük kamu özel işbirliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşıyor.

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük kamu özel işbirliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşıyor. 1 milyon 312 bin 349 metrekare kapalı alana sahip olan Bilkent Ankara Şehir Hastanesi; 3 bin 804 yatak kapasiteli, genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji bölümlerinden oluşan altı kulesi başta olmak üzere; yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden oluşuyor.

Dev projenin ısı yalıtımı Ravaber Taşyünü ile yapıldı, Mardav bayileri tarafından 258 bin 500 metrekare taşyünü malzeme satış ve dağıtımı gerçekleştirildi.

Ravaber Taşyünü, binaların çatılarında, bölme duvarlarında, dış cephe yalıtımlarında; ısı, ses, rutubet yalıtımı ve yangın güvenliği gerektiren her yerde üstün yalıtım özelliğine sahip.

Taşyünü elyafları sayesinde ses, gürültü gibi olumsuz dış etkenleri bertaraf ettiği için, huzurlu bir ortam imkanı sunuyor. Doğal hammaddeden imal edilen, ekolojik ve çevre dostu bir ürün olarak sektörde dikkat çekiyor.

Proje Adı: Bilkent Şehir Hastanesi

Yer: Çankaya - Ankara

Kullanılan Malzeme: Ravaber Taşyünü  

Malzeme Miktarı: 258,500 m2