Ana Menü

Türk Prysmian Kablo’dan çocuklar için “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi

Kurumsal sosyal sorumluluğa verdiği önem ile dikkat çeken Türk Prysmian, geleneksel hale getirmeyi planladığı “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi ile topluma faydalı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian, 2018 yılında, kurum içi gönüllülük çalışmaları kapsamında, “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesini başlattı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen proje ile Gaziantep’te bulunan Köseler İlk ve Ortaokulu’ndaki 400 çocuğa, ihtiyaçları doğrultusunda mont, bot, eldiven, atkı, bere, hırka, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

 

Daha fazla çocuğa ulaşmak hedefleniyor

Türk Prysmian çalışanlarının gönüllü olarak katılım sağladığı “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesinden haberdar oldukları anda, gönüllü olarak içerisinde yer almak istediklerini belirten Türk Prysmian iş ortaklarının da katılımıyla, proje geçen yıla oranla 2 katı sayıda çocuğa umut oldu. Türk Prysmian, kurumsal gönüllük projesi olan “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı”nın kapsamını, iş ortakları ve çalışanlarının desteğiyle birlikte sürdürülebilir şekilde, her sene büyütmeyi planlıyor.

 

Çocuklara dokunan proje

“Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda okuyan ve farklı ihtiyaçları olan öğrencilere destek olmayı hedeflediklerini belirten Türk Prysmian CEO’su Erkan Aydoğdu, “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı’’ adını verdiğimiz bu projeyi gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz sene, projemiz kapsamında Muş Erentepe İlkokulu’ndaki öğrencilerin dileklerini gerçekleştirmiştik. Bu sene de Gaziantep Köseler İlk ve Ortaokulu’nda bulunan 400 öğrencimize, 18 Ocak günü karne hediyesi olarak paketlerini ulaştırdık. Firmamızın ‘‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’’ misyonunu destekleyen bu güzel ve değerli projeye katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

 

Dilekleri gerçekleştiren proje

Kurumsal değerlere önem veren ve bu değerler arasında yer alan sosyal sorumluluk projelerinde özellikle yer almaya çalıştıklarının altını çizen Türk Prysmian İnsan Kaynakları Direktörü Aysun Kalmık ise, “Türk Prysmian olarak, kurulduğumuz 1964’ten yılından bu yana gönüllü olarak farklı sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer alıyoruz. Geçtiğimiz senelerde eğitim konularında birçok farklı projeye imza attık. 2019 yılına da, Gaziantep’teki Köseler İlk ve Ortaokulu’ndaki 400 çocuğumuzu mutlu ederek başlamak bizim için de çok büyük mutluluk oldu. Bu proje, bizim gelecek nesillere verdiğimiz önemin ve ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ şeklinde tanımladığımız firmamız misyonuna olan inancımızın bir göstergesidir” şeklinde konuştu.