Ana Menü

TRİOS 2023, işyeri satın alacaklara geri alım garantisi sunuyor

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin prestij merkezlerinden TRİOS 2023’ten işyeri satın almak isteyen ancak güncel piyasa şartlarında geleceği öngöremeyen firmalara, projenin geliştiricisi Pulsar İnşaat’tan destek geldi.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin prestij merkezlerinden TRİOS 2023’ten işyeri satın almak isteyen ancak güncel piyasa şartlarında geleceği öngöremeyen firmalara, projenin geliştiricisi Pulsar İnşaat’tan destek geldi. Pulsar İnşaat, TRİOS 2023’ten işyeri satın alacaklara “sözleşmeden dönme hakkı” tanıyacak. TRİOS2023, sanayicinin kara gün dostu İşyerini büyütmek veya daha iyi bir altyapıya sahip bir işyerine taşınmak isteyen ancak günümüzün yüksek faiz, hareketli döviz kurları nedeniyle önünü göremediği için işyeri satın almakta tereddüt yaşayan firmalara, TRİOS 2023 projesinde önemli bir kolaylık sağlandı. Projeyi geliştiren Pulsar İnşaat, tüketicilere sağlanan “sözleşmeden dönme” benzeri bir hakkı, geliştirdiği TRİOS 2023 projesinde sanayicilere, lojistik firmalarına tanıyacak. Pulsar İnşaat, TRİOS 2023’ten işyeri satın alacak üretim, depo ve lojistik faaliyetine sahip ticari firmalara, eğer tapu devri yapılmamışsa, satın almış oldukları işyerlerine, satış sözleşmesi imza tarihinden sonraki bir yıllık süre için geri alım garantisi verecek. TRİOS 2023’te geri alım garantisi nasıl uygulanacak.

Pulsar İnşaat’tan yapılan açıklamaya göre, TRİOS 2023’ten satın almış olduğu bir işyerini bir yıllık bir süre içinde iade etmek isteyecek, sözleşmeden dönme hakkını kullanacak firmaya, işyerini iade edeceği tarihe kadar yapmış olduğu toplam ödeme, sözleşme imza tarihinden sözleşmeden dönme hakkının kullanıldığı tarih aralığındaki TÜFE ve ÜFE oranlarının ortalamasıyla artırıldıktan sonra, aynı süreye tekabül eden kira bedeli 30 TL+KDV/m2/Ay ile işyerinin brüt alanı üzerinden hesaplanıp, toplam iade tutarından düşülecek; bakiye kalıyorsa, sözleşme feshinden sonra iki ay içinde söz konusu bakiye ödenecek, Pulsar İnşaat’ın alacağı kalıyorsa, işyerini iade eden firmadan alacak tahsil edilecek. Hemen teslim… İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin kalbinde yer alan TRİOS 2023, Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsüve 3. Havalimanı bağlantısıyla, İstanbul’un diğer sanayi bölgelerine göre avantajlı bir konum sunuyor.

Projeden işyeri satın alanlara, işyerleri hemen teslim ediliyor.5 yıldız konforunda inşa edilmiş olan, tırların çatıya kadar çıkabildiği, metrekarede 2 ton hareketli yük taşıma kapasitesi bulunan, kat yüksekliklerinin 7 ve 8 metre olduğu TRİOS 2023’te brüt alan birim satış fiyatları KDV hariç 4 bin 60 TL ile 8 bin 650 TL arasında değişiyor. Satış ve kiralama yönetimi TURYAP tarafından sürdürülen projede işyeri satın alacaklara, yüzde 20 peşinat sonrası ara ödemeli, 24-36 ay taksitli, satın alma opsiyonlu kiralama şeklinde değişik ödeme planı alternatifleri sunulan projede, brüt 413 metrekare tekbir bağımsız bölümden, yan yana bağımsız bölümlerin birleştirilmesiyle oluşturulacak brüt 5 bin metrekare kadar büyütülebilecek işyerleri mevcut.