Ana Menü

Toshiba Shorai, geleceğin konforunu yaşatıyor

Yeni tasarımı estetik çizgilerle tamamen yenilenen Toshiba Shorai split klimalar, her türlü iç mekana uyum sağlıyor. Shorai ürün serisi, beş farklı kapasitedeki seçeneğiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor.

Yeni tasarımı estetik çizgilerle tamamen yenilenen Toshiba Shorai split klimalar, her türlü iç mekana uyum sağlıyor. Shorai ürün serisi, beş farklı kapasitedeki seçeneğiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor. Tüm modellerinde Toshiba tarafından tasarlanan Inverter DC Rotary kompresör kullanılan Shoari ürün serisi, aşırı zorlu çalışma ortamlarında dahi sorunsuz çalışmasıyla ön plana çıkıyor. Çalışma performansı sonucunda, soğutma modunda -15°C ile 46°C, ısıtma modunda ise -15°C ile 24°C arasında çalışma aralığı elde ediliyor.

293 milimetre yüksekliğe ve 798 milimetre uzunluğa sahip ölçüleriyle ön plana çıkan yeni Shorai duvar tipi split klima serisi, sınıfının kompakt ve verimli ürünlerinden biri olarak göze çarpıyor. Akıllı, sade bir tasarıma ve kendini temizleme özelliğine sahip bataryasıyla montaj ve bakım işlemleri sırasında kolaylık sunan Shorai, küresel ısınma etkisini düşürmek için Avrupa Birliği F-Gaz yönetmeliği hedeflerine uyumlu olarak çalışıyor.

Smart Airflow (Akıllı Hava Yönlendirme)

Shorai serisi, “Havanın üzerime gelmesini istemem” diyenler için motorlu ve bağımsız kanatlarıyla, geniş odalarda yüksek konfor seviyesi sağlamak için altı farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor. Yeni Shorai model serisi kendi kendini temizleme özelliğine sahip batarya fonksiyonuyla beraber geliyor. Bu yeni kontrol özelliği bataryada nem oluşmasını azaltarak küf oluşumunu engelliyor. Yoğuşmaya izin vermeyen özel kaplamalı bir alüminyum batarya ve cihaz kapatıldıktan sonra dahi belirli bir süre daha çalışmaya devam eden dahili bir fanın birleşimiyle oluşan sistem, uzun ömürlü performans ve iç mekanda yüksek kaliteli hava sağlıyor.

Standart uzaktan kumanda

Tüm ana fonksiyonlar standart uzaktan kumanda üzerinden yönetilebiliyor. Eco ve Hi-Power modlarına hızlı erişim sağlayan kumanda, standart olarak çalışma modu, fan devri, oda sıcaklığı ve hava akış yönünü (Smart Airflow) ayarlayabiliyor. İsteğe bağlı olarak kablolu olarak da bağlanabilen kablosuz uzaktan kumanda üzerinden temel olarak aşağıdaki tüm ayarlar yapılabiliyor:

* Açma-Kapama

* Mod Seçimi

* Fan Hızı

* İç ortam sıcaklığı

* 6 Farklı flap ayarı

* Flap Sabitleme

* Zamanlayıcı

* Hafıza ayarı

* Tek tuş ile çalışma

* Yüksek Güç

* Ekonomik Mod

* Sessiz Çalışma Modu

Estetik ve uyumlu

Toshiba, Shorai ile ürün serisinde kalitesini geliştirmeye devam ediyor. Ürün, elegant ve şık tasarımı, optimum enerji verimliliğini ve mükemmel iç ortam hava kalitesini bir arada sunuyor. Shorai, A++/A++ sınıfı verimliliğe, inverter teknolojisine sahip DC Twin Rotary kompresör kullanarak ulaşıyor. Kendini temizleme fonksiyonu fan üzerindeki nemi uzaklaştırırken, uzun ömürlü performans sağlıyor. Tek dokunuş fonksiyonu ile sadece tek bir tuşa basılarak kolaylıkla istenilen iç ortam sıcaklık ve fan hızında klima çalıştırılabiliyor. ECO fonksiyonu, konfordan ödün vermeden, standart ayarlara göre yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sunuyor.

Inverter teknolojisi

Toshiba tarafından keşfedilen Inverter teknolojisi, kompresör devrini iç mekan yüküne göre değiştirerek, cihazın soğutma ve ısıtma kapasitesini her zaman hassasiyetle ayarlamasına olarak sağlıyor. Inverter teknolojisi, iç mekan sıcaklığını hassas bir biçimde istenilen sıcaklık değerinde tutuyor; performans seviyeleriyle zorlu çalışma koşullarında dahi yüksek verimlilik sunuyor.

Tasarım ve güvenilirlik

Toshiba, DNA’sında bulunan verimlilik, yüksek düzeyde kalite, enerji tasarrufu, çevreye saygı gibi değerlerle 50 yılı aşkın bir süredir ürünlerinin verimli çalışmasını garanti ediyor ve kusursuz Japon kalitesinin uzmanlığını sunuyor. Toshiba’nın birinci sınıf mühendisleri tarafından tasarlanmış ve geliştirilen Shorai sistemine, modern üretim tesisleri eklendiğinde ortaya rakipsiz kalite ve sistem performansı çıkıyor.

R32: Küresel ısınma potansiyeli düşük bir alternatif

Toshiba, Avrupa Birliği’nde uygulamada olan F-gaz yönetmeliği uyarınca, çevreci R32 soğutucu akışkanı kullanarak daha iyi bir gelecek yolunda sorumluluğunun farkındadır. Düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) ve sıfır Ozon Tabakasını İnceltme Potansiyeli (ODP) olan R32, hızlı bir şekilde iklimlendirme sektörünün standardı haline gelmeye başladı. Toshiba, bu çevre dostu soğutucu akışkana sahip olan hızla genişleyen bir ürün yelpazesi sunuyor.