Ana Menü

Tesis alanını genişleten Has Asansör, üretimini artırdı

Has Asansör Satın Alma Müdürü Ersel İşcan, “Orta Doğu ana pazarımız. Avrupa, Türk cumhuriyetleri, Ukrayna ve Rusya’ya kayda değer oranda ihracatımız var. Oranı düşük olmakla birlikte Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Güney Amerika da ürün gönderdiğimiz bölgeler arasında” diye konuştu.

Üretiminin yüzde 65’ini 63 ülkeye ihraç eden Has Asansör, üretim tesislerini genişleterek büyümeye devam ediyor. Has Asansör Satın Alma Müdürü Ersel İşcan, “Orta Doğu ana pazarımız. Avrupa, Türk cumhuriyetleri, Ukrayna ve Rusya’ya kayda değer oranda ihracatımız var. Oranı düşük olmakla birlikte Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Güney Amerika da ürün gönderdiğimiz bölgeler arasında” diye konuştu. Yıllık 110 bin adet asansör kapısı ve 2 bin 100 adet kabin üretimine ulaştıklarını kaydeden İşcan, “Ayrıca asansör süspansiyonu, kumanda panosu ve hidrolik asansör sistemleri üretimi yapıyoruz. 2015 yılında asansör sektör raporları ile elde edilen verilere göre Türkiye’nin asansör ihracatının yüzde 11’ini karşılıyoruz” dedi.

Has Asansör’ün gelecek dönem hedeflerini anlatan İşcan, “2016 yılı sonuna geldiğimizde 38 metre seyir mesafeli asansör kulemiz ve üretim alanımızı 17 bin metrekareye çıkartarak, üretim kapasitemizi artırdık. Bunun yanı sıra sac işleme ve büküm merkezlerinin oluşturduğu makine parkurumuz, entegre ve son sistem makinalarla destekleyerek, hatasız, seri ve standart üretim prosesleri oluşturduk. Ar-Ge merkezimizin de devreye girmesiyle, 2017’de kendi tasarım ve buluşlarımız ile sektörde fark yaratmak ana hedeflerimiz arasında” ifadelerinde bulundu.

Yeni tasarım ve uygulamalar yolda

Türkiye’de asansör sektöründe yerli sermayeye sahip ilk Ar-Ge Merkezi’ni kurduklarını söyleyen İşcan, “7 Aralık 2016’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Ar-Ge merkezimiz ile özel tasarımlar gerçekleştirip; ürün çeşitliliği ve garantisi, satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyeti esas alınarak dünyanın 63 ülkesine hizmet vermeye devam ediyoruz. Ayrıca; ISO 9001 Yönetim Sistemleri, IS014001 Çevre Yönetim Sistemi, IS0 18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi gibi alanlarda sertifika sahibi olan Has Asansör bu konudaki samimiyetini mecburiyetinin önünde tutmuştur. 2017 yılı Ağustos ayında devreye girecek EN 81-20/50 standartlarına uygun ürün ve tasarımlarda çalışmalarımızı da tamamladık. Yüksek konforlu ve güvenli ürünler üretmek ve uluslararası piyasada söz sahibi olmak için tasarım ve uygulamalarımız hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu.