Ana Menü

‘Supertech’ ve ‘Fugatech’ ile mutfağınızı kırıp dökmeden yenileyin

Kalekim, yüksek performanslı kullanıma hazır pasta tipi yapıştırıcısı ‘Supertech’ ve esnek derz dolgusu ‘Fugatech’ ile kullanıcılara pratik çözümler ve uygulama kolaylığı sunuyor. Evinizin her alanında kullanacağınız Kalekim’in yenilikçi ürünleriyle özellikle mutfağınızda kırıp dökmeden kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Kalekim’in, uzun ömürlü ve etkili çözümler sunan kullanıma hazır ürünleri Supertech ve Fugatech evinizde seramik uygulamalarınızı kırıp dökmeden ve kolayca yapmanıza imkan sağlıyor. Supertech ve Fugatech ile mutfağınızdaki küçük ve orta ebatlı seramiklerinizi kendi ustalığınızı konuşturarak yapıştırmak ve derz dolgu uygulamasını yapmak çok daha kolay hale geliyor.

Supertech'in 1,5 ve 5 kilogramlık boyutlardaki ambalajlarıyla mutfağınızda tezgah arası gibi küçük alanları rahatlıkla seramik kaplarken, Fugatech'in beyaz, bej ya da gri renklerinden birini tercih ederek istediğiniz dekoratif görüntüye ulaşabilirsiniz.Böylece kullanıma hazır ve pratik ürünler kullanarak küçük alanlardaki seramik işlemlerini daha kısa sürede ve daha az iş gücüyle tamamlayabilirsiniz.


Yüksek yapışma gücüne sahip Supertech, iç mekanda küçük ve orta ebatlı seramiklerin yer ve duvarda esnemeye maruz kalan zor yüzeyler üzerine yapıştırılmasının yanı sıra, alçıpanel, alçı sıva ve boyalı zeminler üzerine yapılan seramik uygulamalarında ve ısı yalıtım levhaları ile dekoratif tavan kaplamalarının yapıştırma uygulamalarında pratik ve temiz çalışma imkanı sunuyor.


Esnek, su itici, 1-6 milimetre derz aralığı için uygun, akrilik esaslı kullanıma hazır derz dolgu malzemesi Fugatech ile her tip ve ebattaki seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin derz boşluklarının doldurulmasında mükemmel sonuçlar veriyor.

Esnekliği sayesinde titreşim ve deformasyonları tolere edebilen Fugatech, zor kirlenir ve kolay temizlenir. Damlacık etkisi sayesinde su iticiliğe sahip yapısıyla Fugatech, aşınmaya dayanıklı ve çatlamayan yapısıyla öne çıkıyor. Üç farklı renk seçeneğine sahip ürün, son derece kolay ve temiz çalışma imkanı sunuyor.

Ürünlerden en yüksek performansı almak için Kalekim’in tavsileri ise şöyle;

Supertech ile kolay uygulama

Akrilik esaslı, kullanım hazır yapıştırıcı Supertech uygulama öncesinde karıştırılır.

Seramik ebadına uygun taraklı mala ile yüzeye uygulanır.

Özellikle alçıpanel ve alçı sıva gibi su emici yüzeylerde, iç mekanda mevcut seramik ve boyalı yüzey üzeri seramik uygulamalarında kullanılır.

Karolar 30 dakika içerisinde taraklanan yapıştırıcı üzerine döşenir ve kuvvet uygulayarak yapıştırılır.

Ortam sıcaklığı ve seramik ebadına bağlı olarak 1-2 gün sonra derz doldurma işlemine geçilir.

Fugatech uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Akrilik esaslı, kullanıma hazır derz dolgu Fugatech, yüksek esnekliği sayesinde her tip ve ebatta seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin arasında kullanılır.

Kullanıma hazır olması sebebiyle pratik ve temiz çalışma imkanı sağlar.

Uygulamaya başlamadan önce 2-3 dakika karıştırılır ve derz malası ile uygulanır.

Fugatech uygulandıktan 5 dakika sonra yüzey nemli bir sünger yardımıyla silinir.

Silme esnasında iyi sıkılmış çok hafif nemli sünger kullanılmalı, silme işlemi kesinlikle ıslak süngerle yapılmamalı.