Ana Menü

Siemens Ev Aletleri’nden geleceğin mutfaklarına dijital sanat yorumu

Siemens Ev Aletleri, Contemporary Istanbul’un sanatseverleri yeni medya sanatı ile buluşturan Plugin Bölümü’nün destekçisi olmaya devam ediyor.

Contemporary Istanbul, 11 Eylül’de davetlilere özel ön izlemesi ile 12-15 Eylül tarihlerinde 14’üncü kez kapılarını açacak. Dünyanın dört yanından önemli galerileri, sanatçıları ve koleksiyonerleri bir araya getirecek fuarda, Siemens Ev Aletleri’nin 2017 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği Plugin bölümünde yeni medya sanatının çarpıcı örnekleri Esra Özkan küratörlüğünde “RW. [material]” teması altında sergilenecek. 

“Deneyim sezgisel olarak estetik bir yaratıma ulaşabilirse, görsel algının ötesine geçerek insan zihninde gerçek bir iz bırakacaktır” söylemiyle hayata geçirilecek Plugin 2019’da Siemens Ev Aletleri standında sergilenmek üzere, DECOL ve Nohlab ekiplerinin ortak çalışmasıyla özel bir sanat deneyimi tasarlanıyor. Siemens’in mutfak deneyimini günlük yaşam tarzına dönüştüren yenilikçi teknolojileriyle bağdaştıracak özel yapım sanat eseri, izleyicinin su, ateş gibi doğa elementlerinin formları arasında ilişki kurmasını sağlayan bir deneyime dönüşüyor. Eser, teknolojinin sanatta yarattığı sıra dışı etkiyi ziyaretçilere yaşatacak.