Ana Menü

Şehitkamil ilçesinde, dev yatırımlar yakın zamanda hizmete açılacak

Milletimizin kaynağını en iyi şekilde değerlendirmek adına gayret gösteriyoruz. İlçe genelinde yürüttüğümüz çalışmalarla ilçemiz her geçen gün güzelleşiyor. Halkımız her hizmetin en iyisine layıktır.

Rıdvan FADILOĞLU

Şehitkamil Belediye Başkanı

Milletimizin kaynağını en iyi şekilde değerlendirmek adına gayret gösteriyoruz. İlçe genelinde yürüttüğümüz çalışmalarla ilçemiz her geçen gün güzelleşiyor. Halkımız her hizmetin en iyisine layıktır. Halkımızı hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Belediyeciliğin asli vazifelerinin yanı sıra Merhaba Bebek, Merhamet Eli, Vefa Hizmeti, Gıda Bankası, Bayat Ekmek, Bi Dünya Yeşil, MÖP gibi projeler uyguluyoruz.

Bu projelerle ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın hayatına dokunuyoruz. Şehitkamil Belediyesi olarak ‘yol medeniyettir’ anlayışıyla ilçe genelinde açtığımız yeni yolları modern asfaltlarla tamamladıktan sonra vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Kırsal alanda bulunan mahallelerimizin tarımsal ürünlerine katkı sağlamak için tüm mahallerimizin arazi yollarını açıyoruz.

İlçemizin kültür sanat hayatına yeni bir soluk getirecek Şehitkamil Sanat Merkezi yakın zaman sonra tamamlanacak. Toplam 5 bin 550 metrekare büyüklüğünde inşa edilen Sanat Merkezi’nin içerisinde; 370 kişilik çok amaçlı salon, sergi salonu, açık amfi alanı, VIP salonu, prova salonları, telli çalgılar, vurmalı çalgılar, ses ve piyano atölyeleri, fotoğraf, ebru, resim, hat atölyeleri, yönetim ofisleri ile kafeterya olacak. Bunun yanı sıra Merveşehir Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğümüz Merveşehir Kültür Merkezi de önümüzdeki aylarda hizmete açılacak. Toplam arsa alanı 13 bin 790 metrekare olarak belirlendi. Bu alan üzerine inşa edilecek Merveşehir Kültür Merkezi, 3 bin 840 metrekare kapalı alana sahip olacak. Biri 650 diğeri 100 kişilik olmak üzere toplam 750 kişilik iki salondan oluşacak. Kompleksin giriş ve çıkış kısımlarında bekleme alanları-odaları bulunacak. Kompleks içerisinde nikah memurluğu, VIP salonu, 140 araçlık otopark alanı olacak. Merveşehir Kültür Merkezi çevresinde toplam 8 bin metrekare yeşil alan bulunacak.

Şehitkamil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmet binası için 26 bin 200 metrekare alan üzerine yapılan ve içerisinde sera, atölye binası, güneş enerji santrali ve idari binanın bulunacağı tesis, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Metraj olarak Gaziantep’teki en büyük sera olma özelliğini taşıyan alan çok büyük ve önemli faydalar sağlayacak. Yeşile çok büyük önem veren bir belediyeyiz. Bu konuda geçtiğimiz günlerde 16'ncı etabını gerçekleştirdiğimiz Bi Dünya Yeşil kampanyası kapsamında 30 bin fidanı toprakla buluşturduk. İlçe sakinlerimizin aileleri ve sevdikleriyle hoşça vakit geçirmeleri için çok büyük parklar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Gelecek nesillerimiz için başlattığımız MÖP projemizin kapsamını genişlettik ve artık E-MÖP ile elektronik atıkları da topluyoruz. Bunların yanı sıra kırsal bölgedeki mahallelerimizin tamamı da dahil olmak üzere tüm mahallelerimize sosyal tesis yapacağız. Bütün mahallelerimiz 2019 yılında sosyal tesislerine kavuşmuş olacak. Bahsettiğimiz hizmetlerin yanı sıra birçok hizmet daha ilçe halkımız için uygulanmaya devam ediyor.