Ana Menü

Schneider Electric, EcoStruxure™ IT Advisor’ı sektöre sundu

Schneider Electric, Bulut Tabanlı Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) çözümünü, EcoStruxure™ IT Advisor ile genişlettiğini duyurdu. EcoStruxure™ IT Advisor durum tespiti yapmayı ve hızlı bir biçimde insight toplamayı kolay hale geliyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, EcoStruxure™ IT Advisor ürününü tanıttı. Bulutun gücünden faydalanan EcoStruxure IT Advisor, veri merkezi kurulumu yönetiminin her zaman ve her yerden gerçekleştirilmesine olanak tanıyan, kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Schneider Electric, EcoStruxure IT platformundaki çözümlerini her geçen gün biraz daha genişletiyor. Platformun yeni basamağı olan IT Advisor, veri merkezi yönetiminin ve operasyonlarının daha verimli hale getirilmesine odaklanıyor. IT Advisor, bulut tabanlı planlama ve modelleme, kapasite optimizasyonu, iş etkisi analizi ve iş akışlarının otomasyonunu sağlıyor. Bu sayede büyük veri merkezi ve kolokasyon işletmecilerinin işletme maliyetlerini azaltmasına ve çalışma süresini maksimuma çıkarmasına yardımcı oluyor. 

Schneider Electric Başkan Yardımcısı ve Dijital Hizmetler ve Yazılım Genel Müdürü Kim Povlsen, platformun yeni üyesi IT Advisor hakkında şunları söyledi; “Hibrid veri merkezi mimarileri sektörü, veri merkezi altyapısının nasıl yönetileceği ve işletileceğini yeni baştan düşünmeye zorluyor EcoStruxure IT Advisor her yerden erişilebilen ve esnek abonelik modellerine sahip güçlü bir bulut tabanlı ve veri merkezi planlama ve modelleme yazılımı sağlayarak bu ihtiyacı karşılıyor.”

 

EcoStruxure IT Advisor’ın başlıca özellikleri ve avantajları ise şu şekilde:

Varlık yönetimi ile doğru envanter: Verileri fiziksel katmanda göstererek doğru cihaz bilgilerine ve varlık niteliklerine anında erişim sağlar.

Risk planlama ile proaktif olay yönetimi: Etki Analizi raporunda olayların cihazları ve altyapıyı nasıl etkileyebileceğini gösterir.

Değişiklik yönetimi tüm varlık hareketlerini, eklemelerini ve değişikliklerini kapsar: İş akışı otomasyonu insan hatalarının azalmasını ve en iyi uygulamaların kullanılmasını sağlar.

Tüm bunların yanında EcoStruxure IT Advisor, kolokasyon işletmecileri için ayrıntılı kat ve kabin kullanımı raporlarıyla birlikte beyaz alanlar ve kabinleri içeren bir kat görünümü sunuyor. 

Yeni EcoStruxure IT Advisor tüm dünyada satışa sunuldu

Schneider Electric global servis birimi veya iş ortakları tarafından 7x24 izleme hizmeti de sunulan EcoStruxure Asset Advisor ürününü ve tüm IoT özellikli fiziksel altyapı varlıklarını gösteren güvenli, tedarikçiden bağımsız ve her yerden kullanılabilen izleme yazılımı EcoStruxure IT Expert ürününün yer aldığı EcoStrucure IT ailesi, tüm dünyada aynı anda satışa sunulan EcoStruxure IT Advisor yazılımı ile daha da genişledi.