Ana Menü

Sanal gerçeklik gözlükleri ile evlerini gezdiler

Çukurova Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Belediye evleri Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşüm projesi, vatandaşlara yeni nesil teknoloji olan sanal gerçeklik gözlükleri ile tanıtılıyor.

Son yıllarda gelişim gösteren grafik yazılımları ve donanımlar ile Çukurova Belediyesi ve Sampaş AŞ tarafından ortak yürütülen kentsel dönüşüm projesi, sanal gerçeklik yaratılarak, hak sahiplerinin gelecekteki evlerini bugünden gezebilme imkânı sağlıyor.

Çukurova Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve son teknoloji ile donatılan Kentsel Dönüşüm ofisinde; hak sahipleri, Belediye Evlerinde gerçekleşecek olan Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olacak projede, hem sahip oldukları hakları öğreniyorlar hem de yaşayacakları modern hayatı deneyimleme fırsatı buluyor.

VR gözlükleri deneyimleyen hak sahipleri, ilk defa tecrübe ettikleri Sanal gerçeklik gözlüğü ile keyifli anlar yaşıyor. Çocuklarının sık sık internette bu şekilde oyunlar oynadığını söyleyen hak sahipleri, gözlüğü takıp evleri gezerken ayaklarının yerden kaydığını sanıp görevlilere tutunma ihtiyacı duyuyorlar. Sık sık komik diyalogların yaşandığı tanıtım ofisinde kafasındaki sorulara yanıt bulup mutlu bir şekilde projenin gerçekleşmesi için imza atan hak sahipleri; “Haklarımızı bilmek bizi her zaman mutlu eder. Yer kaybı yaşayacağını düşünen mahalle sakinleri varsa kesinlikle tanıtım ofisine gelip bu tecrübeyi bizzat yaşayıp kafalarına takılan konuları mutlaka sorsunlar. Söylentilerle hareket etmesinler” diyorlar.