Ana Menü

RLC Günleri’ne Türk Prysmian Kablo’dan gümüş destek

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen RLC Günleri, sektörün devlerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Her sene yenilenen konularıyla gündeme farklı bir soluk kazandıran RLC Günleri’ne bu yıl Türk Prysmian Kablo gümüş sponsor olarak destek verdi.

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü’nün gerçekleştirdiği “RLC GÜNLERİ”nde gümüş sponsor olarak yer aldı. Etkinlikte ayrıca, Türk Prysmian İnsan Kaynakları Direktörü Aysun Kalmık “Hayaller-Hedefler” konulu konuşma ve sunumunu öğrenciler ile paylaştı.

 

“Türkiye’nin geleceği gençlerimize de yatırım yapıyoruz"

‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonu ile çalışmalarını sürdüren Türk Prysmian yer aldığı prestijli projelerin yanı sıra katılım gösterdiği etkinlikler ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. “RLC Günleri”ne destek veren Türk Prysmian’ın CEO’su Erkan Aydoğdu, “Gümüş sponsor olduğumuz RLC Günleri, genç beyinler ile bir araya gelme şansı yakaladığımız değerli platformlardan biridir. Türk Prysmian olarak marka değerlerimiz arasında eğitim de bulunuyor. Kurum içinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile sık sık üniversite öğrencileri ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’’ misyonumuz kapsamında, fabrikamıza ve sektörümüze olduğu kadar, Türkiye’nin geleceği gençlerimize de yatırım yapıyoruz. Bu anlamda, “RLC Günleri”nde öğrenci arkadaşlarımızla buluşmaktan dolayı mutluluk duyduk” dedi.

 

Hayaller ve hedefler konuşuldu

Sektörün en bilinen öğrenci etkinliği RLC Günleri’nde konuşmacı isim olarak yer alan Türk Prysmian İnsan Kaynakları Direktörü Aysun Kalmık, “RLC Günleri, Türkiye’de öğrenci, sanayi ve akademisyen iş birliğine olanak sağlaması bakımından çok önemli bir yere sahip. Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilen oturumlar sektörler ile üniversitenin karşılıklı olarak birbirlerinden beklentilerinin tartışılacağı bir platform olarak öne çıkıyor. Öğrenci arkadaşlarla bir araya gelmekten büyük keyif aldığımız bir etkinlik oldu. Hazırlamış olduğum “Hayaller – Hedefler” isimli sunumda ele aldığım; beyin sistemi, soru sorma sanatı, öz koçluk, plan – analiz- kontrol, zihinsel süreç yönetimi konularını keyifle ele aldık, verimli ve interaktif bir oturum gerçekleştirdik” dedi.