Ana Menü

Riskten kaçan alıcı teslimi yakın projeleri tercih ediyor

Yılın son çeyreğinde teslim edilmesi planlanan projede, inşaatın ilerleme hızına bağlı olarak alıcıların daha rahat hareket ettiğini anlatan Metraco AŞ Genel Koordinatörü Levent Deveci, günümüz koşullarında hemen teslim veya teslimi yaklaşan projelerin alıcıların radarına daha fazla girdiğini söyledi.

Avcılar’da yeni nesil konut anlayışının iyi bir örneğini sergileyen Mars 19 projesinde satışlar hızlandı. Mart 2018’de fiziki olarak inşaat tamamlanma seviyesinin yüzde 40 olduğu anda lansman yapmayı seçen Mars19 projesinde inşaat da tüm hızıyla devam ediyor.

Yılın son çeyreğinde teslimi planlanan proje, özellikle riskten kaçan alıcıların radarında.  İnşaatın ilerleme hızına bağlı olarak alıcıların daha rahat hareket edip daha sağlıklı karar verebildiğini anlatan Metraco AŞ Genel Koordinatörü Levent Deveci, günümüzün ekonomik koşullarında hemen teslim veya teslimi yaklaşan konut projelerinin daha fazla öne çıktığını söyledi. Deveci, “Dönem herkes için riskten kaçınma dönemi. Kiracı iken kaç ay hem kira hem taksit ödeneceği konusu kadar artık o firmanın inşaatı zamanında teslim edip edemeyeceğinin de hesaplanması gereken bir dönem. Bu nedenle konut seçiminde teslimat tarihi artık daha belirleyici” diye konuştu. Kampanyalar ve konut satış rakamlarına bakıldığında da bu durumun görülebileceğini anlatan Deveci, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz ilk günden itibaren hemen hemen tüm malzememizi tedarik ederek bu işe başladık. Metraco’nun tekstilden ve ihracat pazarlarından gelen finansal gücünün hiç satış yapmasa bile bu projeyi bitirebilecek durumda olduğunu hep dile getirdik. Şirket sahiplerimiz bu konuda hassasiyet gösterdi. Hatta pek çok projede daha temel bile atılmadan ön satışlar başladığı halde, biz lansmanımızı yapmak için inşaatın belli bir noktaya gelmesini tercih ettik, acele etmedik. Çünkü alıcıların kendisine yuva yapacağı yaşam alanını hiç tereddüt etmeden seçmesini istedik.  Nitekim bu tavrımızın doğruluğu nedeniyle döviz kuru da artsa, finansal darboğazlar da yaşansa; biz işimizi sürdürdük. İnşaat teslim planımızda hiçbir aksama sözkonusu değil. Bugün yaşam için Avcılar bölgesini seçen ve hiçbir sorun yaşamadan bir an önce evine sahip olmak isteyen kesimin özel tercihi haline gelmekten dolayı mutluyuz.”

 

“Arsa sahipliği fiyat istikrarı açısından da önemli”

Mars 19’un; yatırımcı şirket Metraco AŞ’nin kendi arsası üzerinde inşa edildiğini hatırlatan Deveci, bu durumun konut alıcıları için ayrı bir avantaj olduğunu da hatırlattı. Deveci, “Bu durum, güçlü bir firma tarafından inşa edilmesi açısından önemli olduğu kadar konutlardaki fiyat istikrarının önümüzdeki dönemde korunabilmesi açısından da önem taşıyor” yorumunu yaptı.

Deveci, “Metraco kendi finansal gücüyle ortaya koyduğu bu projede, daha işin başında tüm yapı malzemelerini temin ederek teslimat ve malzeme fiyat değişim riskini ortadan kaldırmıştı. Şimdi de arsa sahibi olmasının avantajını, müşterilerine hemen ve hiç sorunu olmayan tapu vererek konut sahiplerine yansıtıyor” diye konuştu. 

Lokasyon olarak da ayrıcalıklı

Lokasyon olarak da ayrıcalıklı bir noktada bulunan Mars 19, Avcılar’ın yeni prestij caddesi Firuzköy yolu üzerinde yükseliyor. Kanal İstanbul’un resmi güzergahına komşu olan Mars 19; metrobüse, yakın tarihlerde açılması planlanan metroya ayrıca Kanal İstanbul’a da yürüme mesafesinde bulunuyor.

Çok yüksek katlı olmayan bloklarda, mimari anlayışıyla komşuluk ilişkilerine önem veren, yüksek tavanlı, yeşil alanlı, unutulmakta olan balkon zevkini yeniden hayatımıza yerleştiren Mars 19 projesinde ferah yaşam alanları sunuluyor. Projede 1+1’en 4+1’e kadar değişen daire tiplerinde evlerin büyüklükleri 85 metrekare ile 256 metrekare arasında değişiyor. 

Proje Künyesi

Proje Adı: Mars19 Apartments

Konumu: Avcılar- İstanbul

Yatırımcı Firma: Metraco İthalat İhracat A.Ş.

Toplam İnşaat Alanı:  30.500 m2

Toplam Konut Adedi:  148 konut

Toplan Ticari Birim: 8 dükkan

Toplam Yeşil Alan: 3.500 m2

Donatılar: Kapalı havuz, kapalı otopark, fitness, sauna, buhar odası, çocuk parkı, hobi odaları, gölet, 7/24 güvenlik, kafe ve sosyal alanlar, akıllı ev sistemi, yürüyüş parkuru, %100 beslemeli jeneratör

Mimari Proje: İmza Mühendislik ve Mimarlık

Teslim Tarihi: Aralık 2018

Konut Tipleri: 1+1, 2+1, 2+1 Amerikan Tipi, 2+1 Dubleks, 3+1, 3,5+1, 4+1

Konut Büyüklükleri: 85 m2 -256m2

Satış Ofisi Adres: Üniversite Mah. Firuzköy Cad. No:19 34320 Avcılar, İstanbul

Satış Ofisi Tel: 444 62 70

Web Adresi: www.mars19.com