Ana Menü

Ravago Bina Sistemleri, Türkiye'de büyümeye devam ediyor

Türkiye inşaat sektöründe, ısı, su, ses ve yangın yalıtım ürünleri ile yalıtım pazarının önde gelen firmalarından Mardav Yalıtım AŞ’nin yüzde 100 hisselerine de sahip olan Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow’un Avrupa’daki XPS iş kolunu devralıyor.

Türkiye inşaat sektöründe, ısı, su, ses ve yangın yalıtım ürünleri ile yalıtım pazarının önde gelen firmalarından Mardav Yalıtım AŞ’nin yüzde 100 hisselerine de sahip olan Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow’un Avrupa’daki XPS iş kolunu devralıyor. Bu anlaşma kapsamında Dow’ın Dilovası tesislerinin yanı sıra King’s Lynn (İngiltere), Norrköping (İsveç), Schkopau (Almanya), Rheinmünster (Almanya), Drusenheim (Fransa), Lavrion (Yunanistan, XPS ve PS) tesisleri de Ravago tarafından devralınmakta. Anlaşma kapsamındaki tüm varlıklar, Ravago’nun Bina Sistemleri bölümüne tamamen entegre oluyor.

Yapılan anlaşma ile Ravago, Dow’ın mevcut XPS marka adlarına ve Avrupa’daki ticari markalarını kullanma lisansına da sahip olacak. Ravago Bina Sistemleri, Avrupa genelindeki XPS üretim faaliyetlerini bu satın alma sayesinde daha da güçlendirecek. Ravago Bina Sistemleri, geniş müşteri tabanının ihtiyaçlarına uygun, kapsamlı bir XPS ürün portföyü sunmaya devam etmek için gerekli yatırımları yapacak.

Mardav Yalıtım Genel Müdürü Levent Pelesen, “Büyüme stratejimize mükemmel bir uyum içinde olan, böyle üstün bir kalitede iş kolunu bünyemize katmaktan mutluluk duyuyorum. Böylelikle, grubumuz Türkiye’mizde Stoper Bitümlü Membran, Ravaber Taşyünü-Camyünü-Seramik Yünü ve EPS hammaddesi üretimlerine Styrofoam XPS’i de katmakla güçlenerek yoluna devam ediyor. Dow’un Avrupa’daki XPS ekibinin Ravago ailesine katılmasını dört gözle bekliyoruz” dedi.