Ana Menü

Prosegur Alarm ile hırsızları devre dışı bırakabilirsiniz

Güvenlik hizmetinin zorunluluk değil, en temel ihtiyaç olduğuna değinen Prosegur Türkiye Pazarlama Müdürü Eser Baykuş, kişilerin önceliğinin yaşadıkları mekanlarda güvenliği sağlamak olduğunu belirtti.

Metropollerde sıkça yaşanan güvenlik saldırılarından biri de hırsızlık vakaları. Sokakta başlayan hırsızlık senaryoları ev ve iş yerlerinde farklılık gösteriyor. Hırsızlık vakalarının en sık rastlandığı durumlar genelde yalnız yaşayan ya da çalışan çiftlerin evlerinde gerçekleşiyor. Güvenliği tehdit eden, kişilerin mal ve can kaybına yol açabilen hırsızlık vakalarında önlem almak içinse pek çok kişi geç kalıyor.

Beş kıtada 18 ülkede 2 milyonu aşkın insanın güvenliğini sağlayan Prosegur, kullanıcı profilleri üzerinde yaptığı incelemede kişilerin olası felaket senaryolarına maruz kalmadıkça alarm ve güvenlik hizmeti tercih etmediğine ulaştı. Güvenlik hizmetinin zorunluluk değil, en temel ihtiyaç olduğuna değinen Prosegur Türkiye Pazarlama Müdürü Eser Baykuş, kişilerin önceliğinin yaşadıkları mekanlarda güvenliği sağlamak olduğunu belirtti.

 

"Alarm taktırmak için soygunu beklemeyin"

Ev ve iş yerlerinde öncelik olmasa da güvenlik en önemli ihtiyaçlardan biri. Alarm hizmetinin zorunluluk değil, ihtiyaç olduğunu belirten Baykuş, “Güvenlik, özellikle şehir hayatının olmazsa olmaz ihtiyacıdır. Hem Türkiye’de hem de globalde müşteri profillerimizi incelediğimizde hizmet taleplerinin kişilerin hırsızlık ve yangın gibi felaketlere direkt veya dolaylı yoldan maruz kalmasıyla gerçekleştiğini gözlemledik. Güvenlik için alınan tedbirlerin sadece ülkemizde değil, globalleşen dünyada her şehirde bir ihtiyaç olduğunu ve eksiksiz hizmetin alınması gerekliliğini savunuyoruz. Kişileri mal ve can kaybına sürükleyebilecek felaket senaryoları için herkese önlem almayı keyfi harcama olarak görmemelerini tavsiye ediyoruz”dedi.