Ana Menü

Polisan Holding, 2018 Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı

“Çocuklarımızın İzinden Gidiyoruz” temalı raporda, sürekli gelişim ve iyileştirme çalışmaları ve hedef bazlı ilerleme süreçleri, iklim değişikliği ile mücadele, rüşvetle ve yolsuzlukla mücadele çalışmaları gibi çevresel, sosyal ve yönetişimsel sürdürülebilirlik performansları paylaşıldı.

Her biri kendi alanında öncü ve güçlü olan kuruluşlarla, boya, kimya, tekstil, inşaat ve lojistik (liman işletmeciliği) sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan Holding, “Çocuklarımızın İzinden Gidiyoruz” temalı 2018 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı.

Polisan Holding, şeffaf, hesap verebilir, adil ve sorumlu bir kurumsal yönetim ve gelişim odaklı çalışma anlayışını yansıttığı sürdürülebilirlik raporunun bu yıl 4’üncüsünü açıkladı. Küresel Raporlama Girişimi (GRI) uyumlu raporda, sürekli gelişim ve iyileştirme çalışmaları ve hedef bazlı ilerleme süreçleri, iklim değişikliği ile mücadele, rüşvetle ve yolsuzlukla mücadele çalışmaları gibi çevresel, sosyal ve yönetişimsel sürdürülebilirlik performansları paylaşıldı.

Raporda, kurumsal sosyal sorumluluğun getirdiği yaklaşımla çocukların sürdürülebilir bir gelecek beklentisini görmek üzere hayal güçleri ile ürettikleri resimlere yer verildi. Polisan, raporlama sürecinde çocuklara verdiği sürdürülebilirlik eğitimleri ile bu konudaki farkındalıklarının artmasına da katkı sağlamış oldu.

“Kurumsal yönetim ilkelerini stratejik önceliklerimize aldık”  

Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, rapora ilişkin açıklamasında, “Küresel pazarda sürdürülebilir bir marka olma ve büyüme hedefimizi, teknoloji ve yenilikçilik odaklı, katma değeri yüksek ve müşteri memnuniyetini esas alan operasyonlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Uluslararası birçok platformun gündemini takip ederek uygulamalarımızı her yıl belli bir denge çerçevesinde çeşitlendiriyor, doğru projelerle aksiyonlarımıza yön veriyoruz” dedi.