Ana Menü

Peyzajda modern sistemler, geleceğin mimarlarıyla paylaşıldı

ARMADA Groupe, klasik inşaat yöntemlerine alternatif olarak ürettiği SUPPORT Yüzer Döşeme Sistemleri ile peyzajda fark yaratan sert zemin çözümlerini geleceğin mimarlarıyla paylaştı.

İstanbul Beşiktaş’ın önemli karma yapılarından Zorlu Center projesinde yer alan ARMADA Groupe uyguladığı modern yöntemlerin detaylarını yöneticileri ve teknik ekibi aracılığıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileriyle paylaştı. SUPPORT Yükseltilmiş Döşeme Sistemi’nin tanıtıldığı toplantıda genç mimar adaylarına, klasik inşaat görüntülerinin aksine rahat ve kolay uygulanabilir bu sistemin işten ve zamandan nasıl tasarruf sağladığı uygulamalı olarak anlatıldı, uzun vadede kazanç sağlayan bu sistemin, dev projelerin aranan ve talep edilen öncü bileşeni olmasını sağlayan faydaları açıklandı.

Gelişim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Doktora Öğretim Üyesi Dr. Pınar Kırkık Aydemir gözetiminde, öğrencilerinin katılım sağladığı organizasyon sorulu cevaplı olarak, üç saatlik bir sürede gerçekleşti. Aydemir, öğretimdeki teorik bilginin pratikte anlatılmasının öğrencilerinin mesleki eğitimi için çok faydalı olduğunu söyledi. Aydemir, periyodik zamanlarda bir araya gelmenin önemli olduğunu ve daha sonra gerçekleştirilecek organizasyonlara da katılım sağlamak istediklerini vurguladı. Karaoğlu Peyzaj iştiraki ile gerçekleştirilen bilgilendirme programından genç mimar adayları da oldukça memnun ayrıldı.

SUPPORT Seviye Ayarlı Ayakların Türkiye’de ilk üreticisi olan ARMADA Groupe, bu sistemin sağladığı sayısız avantajlarla kamusal alanda olduğu kadar özel yapılarda ve büyük projelerde olduğu kadar orta ve küçük ölçekli projelerde de tercih edilmesine vesile oldu. Değişen dünyaya ayak uyduran ve yeni bir inşaat sisteminin doğmasını sağlayan ARMADA Groupe sistemin uygulama aşamalarını genç mimarlara aktarmayı toplumsal bir sorumluluk olarak görüyor.

Peyzajda fark yaratan modern yöntemleri, sert zemin çözümleri ve uygulama detayları ile sistemin uzun vadede sağladığı faydaların bilinmesini birincil vazifesi olarak gören ARMADA Groupe geleceğin mimarlarını bilgilendirmeye yönelik sosyal sorumluluk projesinin devamlılığını sağlayacak çalışmalarını sürdürecek.