Ana Menü

Petek Yapı, okul ve konut alanında farklı illerden talep alıyor

Nitelikli ve modern tasarlanmış yapılar inşa ederek bulunduğu bölgenin inşaat kalitesini yükseltmek hedefiyle çalışmalarını sürdüren Petek Yapı, okul ve konut alanında Gaziantep’in yanında farklı illerden de talep almaya başladı.

Nitelikli ve modern tasarlanmış yapılar inşa ederek bulunduğu bölgenin inşaat kalitesini yükseltmek hedefiyle çalışmalarını sürdüren Petek Yapı, okul ve konut alanında Gaziantep’in yanında farklı illerden de talep almaya başladı.

Gaziantep’e son donemde özel okulların ilgisi olduğunu ve bunun sektöre hareket getirdiğini aktaran Petek Yapı'nın sahibi Selim Petek, kendilerinin de iki adet okul projesi olduğunu ifade etti. Petek, Haziran 2018’de bir okulu teslim edeceklerini diğer okulu da 2019 yılında tamamlamış olacaklarını dile getirdi. Petek Flora Villa Sitesi ve Petek Konakları-2 Villa Sitesi projelerinin devam ettiğini ve satışlarının sürdüğünü belirten Petek, proje detayları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Şu anda tamamlanmak üzere olan Onkoloji Hastanesi civarında 13 villadan oluşan Petek Flora Villa Sitesi Projemiz var. Bu projemizde villalarımız yaklaşık 400 metrekare olup yamaç bir bölgede yemyeşil Kızılhisar Vadisi'ne bakıyor ve 6+2’den oluşuyor. Projemiz son aşamada. Projenin yüzde 50’sinin satışını gerçekleştirdik. Diğer projemiz Primemall Alışveriş

Merkezi civarında Petek Konakları-2 Villa Sitesi. Bu projemizde evlerimiz 500 metrekare ve 7+2’den oluşuyor. Kapalı otopark alanları ve müstakil bahçe alanları ile yine bu projemizde de tüm detayları en ince ayrıntısına kadar duşunduk ve nitelikli villalar inşa ediyoruz. Önümüzdeki yaz projemizi tamamlamış olacağız.”

Gündemlerinde iş merkezi ve bağ evi projelerinin de olduğunu vurgulayan Petek, müşterileri ile uzun sureli ilişkiler kurarak, satış sonrası da destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Petek, “Konut sattığımız her kişi bizim için ‘Petek Yapı Ailesi’nin bir bireyi haline geliyor. Sitelerimizde güvenlik, yeşil alan, çocuk oyun alanları ve rekreasyon alanlarına çok önem veriyoruz. Hepimizin arzusu güvenli, konforlu, huzurlu bir ortamda yaşamak ve çocuklarımızın mutluluğu. Biz de inşa ettiğimiz yaşam alanlarında bunları önceliğimiz olarak görüyoruz” dedi.

Sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Petek, “Bu yıl sektör geçmiş iki yıla göre daha iyi durumda. İnşaat sektöründe bir canlanma olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu henüz istenilen seviyelere gelmedi. Örneğin faiz oranları yüksek, hareketliliğin artması için bu oranların aşağı çekilmesi lazım. Gaziantep’teki duruma gelecek olursam, sınırdaki hareketlilikten dolayı yaşanan olumsuzluklardan daha fazla etkilendik. Ancak bu yıl güzel projeler yapılıyor, hatta sektörde çalıştıracak eleman bulamıyoruz. Gaziantep’te yerel yönetimler de inşaat sektörünü destekleyecek her turlu desteği sağlıyor. Çünkü bölge halkının konuta talebi halen çok yüksek. Bu nedenle belediyelerimiz yeni imar alanları acıyor ve her turlu imkanı sunuyorlar. Hem kentimizde hem de ülkemizde yatırım ortamını daha da iyileştirecek, insanların motivasyonlarını artıracak söylemlere ve eylemlere şu dönemlerde çok daha fazla ihtiyacımız var” şeklinde konuştu