Ana Menü

Permolit'in Deniz Kızlar IRC 3 sınıfında şampiyon oldu

Yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştiren “3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası”nın IRC 3 sınıfında Permolit Boya sponsorluğunda yarışan “Team Ladies First” takımı şampiyon oldu.

ürkiye’de kadınlara yönelik ilk ulusal yelken yarışı olma özelliği taşıyan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın üçüncüsü İstanbul Caddebostan -  Adalar parkurunda gerçekleşti.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde ve İstanbul Yelken Kulübü’nün işbirliğinde 3 gün süren ve beş yarışmanın yapıldığı 3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na birçok önemli kurumların kadın yelken takımları katıldı. Büyük heyecana sahne olan yarışlarda Permolit Boya sponsorluğunda yarışan “Team Ladies First” takımı IRC 3 sınıfında şampiyon, genel klasmanda ise 3’üncü oldu

 

“Sporun ve sporcunun yanındayız”

Türkiye’de amatör sporların gelişimine büyük önem verdiklerini belirten Akçalı Şirketler Topluluğu CEO’su M. Akın Akçalı, ülkemizde yelkenciliğin gelişimi için bu tür organizasyonların çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sadece kadınların yarıştığı 3. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nda IRC 3 sınıfında şampiyon, genel klasmanda 3'üncü olan Permolit Team Ladies First takımımızın başarısı bizleri gururlandırdı. Her bir sporcumuzu ayrı ayrı tebrik ediyorum. Akçalı Boya olarak Türk sporunun yanında olmaktan dolayı mutluyuz. Bugün olduğu gibi yarında sporun ve sporcunun yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.