Ana Menü

Otis Türkiye, yenilikçi asansör çözümleriyle Transist Fuarı’nda

Dünya asansör sektörünün öncülerinden Otis, 2-4 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi Lütfi Kırdar Rumeli Salonu’nda gerçekleştirilecek ‘Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’ Transist 2017’ye katılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Transist 2017’nin bu yılki temasını; inavasyon, entegrasyon, bilgi sistemleri ve iş zekası konuları oluşturuyor. Transist 2017’de ulaşım alanındaki yeni teknolojilerin ve stratejilerin aktarılması için akademik konu başlıkları ile katılımcılar, yerel yönetimler ve sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişinin sağlanması hedefleniyor. 

Özel binalara farklı çözümler

Türkiye ile birlikte farklı coğrafyalardaki prestijli yapılar için, mimarların yaratıcılıklarına hitap eden ürünler tasarlayıp geliştiren Otis, Transist 2017 Fuarı’na katılarak asansör teknolojisindeki güncel bilgileri, özel binalara getirdiği farklı çözümleri, hayata geçen örnek projeleri ve sektördeki deneyimlerini, katılımcılar ve ziyaretçiler ile paylaşacak. 

Otis Türkiye, büyük projelere imza atmaya devam ediyor

İstanbul’un büyük altyapı yatırımlarından biri olan Bostancı-Dudullu Metro Hattı’nın asansör ve yürüyen merdiven projeleri Otis tarafından inşa ediliyor. Proje kapsamında, 2019 yılında açılması planlanan 14 kilometre uzunluğundaki Bostancı-Dudullu Metro Hattı’ndaki 13 istasyonda, 53 asansör ve 156 yürüyen merdiven sistemi olmak üzere toplamda 209 ünite kuruluyor.

En gözde projelerde tercih edilmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanına asansör üretip ihraç ediyoruz. Farkımızı Türkiye’nin büyük projelerinde de göstermek bizi onurlandırıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleşecek olan Transist 2017 Fuarı’na katılıyoruz. İstanbul ulaşımının önemli ayağını oluşturan metro hatlarına Otis Türkiye olarak sunduğumuz çözümler, metro içinde oluşan yatak ve dikey hareketliliği daha hızlı ve konforlu hale getirmeye yönelik. Bostancı-Dudullu Metro Hattı’nda kullanacağımız 53 adet asansör ünitesi, İstanbul’da bulunan fabrikamızda üretilecek ve ileri teknoloji Gen2 Premier asansörlerden oluşacak” dedi.