Ana Menü

Nef Vakfı, yüzlerce kadının evine ışık oluyor

Dağıtılabilir karının yüzde 51’ini sosyal sorumluluk projelerine ayıran Nef, Nef Vakfı çatısı altındaki Hay Atölye ile yüzlerce kadına gelir kapısı oluyor. Atölyenin hedefini “üç yıl içinde bin kadına ulaşmak” diye özetleyen Nef Vakfı Başkanı Emine Timur, “Anadolu illerinde de ihtiyaç sahibi kadınlara ulaşacağız” dedi.

Gayrimenkul sektörünün lider firmalarından Nef çatısı altında hizmet veren Nef Vakfı, ihtiyaç sahiplerinin hayatına dokunmaya devam ediyor. Hayalleri gerçekleştirmek ve daha fazla insanı mutlu etmek vizyonuyla hareket eden vakfın projelerinden Hay Atölye, kadınlara istihdam ve gelir kapısı olmaya devam ediyor.

Bugüne kadar çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahibi aileler için pek çok proje hayata geçiren vakfın, ihtiyaç sahibi kadınlara destek olmak için hayata geçirdiği Hay Atölye ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlıyor.

Her 10 kadından 7’si ihtiyaç sahibi

Topluma duydukları borçluluk hissiyle sürekli paylaşıma inandıklarının belirten Nef Vakfı Başkanı Emine Timur, ülkemizde çok sayıda kadının çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi verdiğine değindi. Timur, sözlerini şöyle sürdürdü:

Tek başına kalan 10 kadından 7’si ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Biz Nef Vakfı olarak bundan hareketle, ihtiyaç sahibi kadınları hayatın içine katmak, geçimlerini sağlamak için bir sosyal marka geliştirdik. Hay Atölye, ihtiyaç sahibi kadınları hayata bağlamak, onlara özgüven aşılamak, elleriyle, emekleriyle, fikirleriyle evlerine ışık, ailelerine mutluluk ve sofralarına aş olmak için var oldu. Yaşadığımız değişim ise çok büyük. Hay Atölye’nin dokunduğu kadınlar artık kendi geçimlerini sağlıyor, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. En önemlisi çoğunlukla iki ve daha fazla çocuğu olan kadınlar, evden çalışarak çocuklarının bakımına da zaman ayırabiliyor.”

Amaç daha çok kadına ulaşmak

Nef’in dağıtılabilir karının yüzde 51’ini Nef Vakfı aracılığıyla kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına aktardıklarını vurgulayan Timur, Hay Atölye kapsamında Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'yle birlikte bugüne kadar 400’ün üstünde kadına ulaştıklarını belirtti. “Hedefimiz, bir yandan Hay Atölye'nin bu üretici kadınlarının sayısını artırırken diğer taraftan Hay Atölye markalı ürünlerinin farklı kanallarda satılıyor olmasını sağlamak. Böylece bu ağ güçlenerek büyüyecek ve Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kadınlara umut olacak” diyen Timur, bugün atölyede üretim yapan 270 kadın sayısını artırarak, önümüzdeki üç yıl içinde bin kadına ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

Fonksiyonel ve tasarım odaklı ürünler

Hay Atölye ürünleri hakkında da bilgi veren Timur, şunları söyledi: “Hay Atölye’de ürünleri belirlerken, ihtiyaca yönelik olmasına, fonksiyonelliğe ve tasarıma öncelik verdik. Bugün perakendenin yanı sıra, şirketler ve bireyler bazında toplu siparişler de alıyoruz. Ürünlerin tamamı el emeği olduğu için, özel sipariş taleplerini de rahatlıkla karşılayabiliyoruz. Önümüzdeki dönem de satış kanallarımızı artırarak, daha çok ihtiyaç sahibi kadına destek olmayı hedefliyoruz.

Modayı ve eğlenmeyi sevenler için farklı renk alternatifleriyle clutch çantalar, teknoloji tutkunları tarza sahibi kullanıcılara yönelik tablet ve telefon kılıfları, rengarenk defterler, evlere fark katacak dekoratif ürünler, kalemlik ve kartvizitlik gibi ofis malzemeleri, cüzdan, kredi kartlık ve çok daha fazlasının yer aldığı Hay Atölye ürünlerine, Mudo mağazaları ve GS Store’lardan ulaşmak mümkün. Ürünler ayrıca internet üzerinden hayatolye.org’dan temin edilebiliyor.”