Ana Menü

Multiplan’a uluslararası kalite ödülü

Multiplan, Business Initiative Directions (BID) tarafından düzenlenen organizasyonda 'Uluslararası Kalite Altın Yıldızı Ödülü’ne layık görüldü.

Dünya genelinde TPO bazlı membran üreten ilk beş firma arasında yer alan, sentetik örtülerde ise Avrupa’nın en büyük üç firmasından biri olan Multiplan Enerji ve Su Yalıtım Sistemleri San. Tic. AŞ; merkezi İsviçre'de bulunan BID tarafından düzenlenen organizasyonda 'Uluslararası Kalite Altın Yıldızı Ödülü’ne layık görüldü. Cenevre'de 24 Eylül 2017 tarihinde 18’incisi gerçekleştirilecek olan Kalitede Uluslararası Yıldız (International Star Award Fot Quality- ISAQ) Ödülleri töreninde dünyanın birçok ülkesinden başarılı şirketlerle birlikte Multiplan da ödülünü alacak. Multiplan Enerji ve Yalıtım Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi M. Nazım Yavuz, 'Kalitede Uluslararası Yıldız Ödülü'ne layık görüldükleri için mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: "Uluslararası standartlarda kaliteye, üretime ve Ar-Ge çalışmalarına öncelik veren bir şirket olarak, kendimizi daima geliştirmeye ve geleceğe dönük faaliyetlerimizi büyük bir heyecan ve titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz. Global saygınlığa sahip ödüller, hedeflerimize ulaşma yolunda bize güç katıyor."


Üretimin yüzde 35'ini 35 ülkeye ihraç ediyor
Türkiye’nin önde gelen enerji ve su yalıtım sistemleri firmalarından biri olan Multiplan, Türkiye'de PVC, TPO ve EVA bazlı su yalıtım membranları alanında 15 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip modern tesislerinde üretim yapıyor. Multiplan Enerji ve Su Yalıtım Sistemleri, dünyada TPO bazlı membran üreten ilk beş firma arasında yer alıyor. Sentetik örtülerde ise Avrupa’nın en büyük ilk üç firması arasında bulunuyor. Üretiminin yüzde 35’ini 35 ülkeye ihraç eden Multiplan, hedef pazarlarını giderek genişletiyor. Firma, 2018 yılında Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak, patent başvurusunda bulunduğu iki yeni ürünü daha yapı sektörünün hizmetine sunacak.