Ana Menü

MOSDER'in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı oldu

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin (MOSDER) 10'uncu Olağan Genel Kurulu'nda, yeni dönem başkanlık görevine Weltew Home’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı getirildi. Derneğin yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevi ise Mondi Mobilya’dan Bilal Uyanık’a verildi.

Genel kurul seçimi sonrasında önemli açıklamalarda bulunan MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, mobilya sektörünün sorunlarına çözüm hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, dernek olarak Türk mobilyasının uluslararası arenada temsili noktasında da üzerlerine düşen her görevi yerine getireceklerinin sözünü verdi.

“Mobilya sektörünü büyüteceğiz”

MOSDER’in 10’uncu Olağan Genel Kurulu’nda gerçekleşen yeni başkanlık seçiminin ardından, verilen önergeyle iki yıl olan başkanlık süresi de üç yıla uzatıldı. Böylelikle MOSDER’deki başkanlık görevini üç yıl boyunca sürdürmeye devam edecek olan Mustafa Balcı, “Mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan MOSDER, 15 yıldır çok sayıda başarılı projeye imza attı. Türkiye ekonomisinin lokomotif gücü olan mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya çapında bir marka haline getirmek ve sesimizi uluslararası arenada duyurmak amacıyla faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz” dedi.

Balcı; “Bugün imkansız gibi görünen birçok başarıyı elde edebilmek için kararlı ve istikrarlı olmalıyız. Yani birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz gibi başarı, her şeyden evvel kararlılık gerektiren zor bir süreçten sonra elde ediliyor. Yönetim kurulu üye sayısının 5’ten 7’ye yükselmesi yolumuza kararlılıkla devam etmek adına bize güç kaynağı oluyor. Yönetim kurulu arkadaşlarım ve ben görevde bulunduğumuz süre boyunca aynı özveri ve sorumluluk bilinciyle bu vazifeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.