Ana Menü

“Mimarlık Yıllığı” sergisi bu yıl HOM Design Center’da düzenleniyor

Tasarım ve dekorasyon dünyasının yeni merkezi HOM Design Center, mimarlık kültürünün gelişmesi amacıyla düzenlenen “Mimarlık Yıllığı” sergisine bu yıl ev sahipliği yapıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle 17 Haziran - 16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen sergide, son bir yılda Türkiye'de üretilen 70’e yakın proje, tasarım ve dekorasyon meraklılarının beğenisine sunuluyor.

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen dekorasyon markalarını tek çatı altında toplayan, ev sahipliğini üstlendiği tasarım, mimarlık ve sanat etkinlikleriyle aynı zamanda bir buluşma merkezi olarak konumlanan HOM Design Center, “Mimarlık Yıllığı” sergisine ev sahipliği yapıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen sergi, seçici kurul üyeleri Melike Altınışık, Haydar Karabey, Nilüfer Kozikoğlu, Arzu Nuhoğlu ve Mustafa Toner tarafından belirlenen, yerli ve yabancı tasarımcılar tarafından son bir yılda tamamlanan 70’e yakın projeyi bir araya getiriyor. 17 Haziran’da ziyaretçiyle buluşacak olan ve HOM Design Center’ın tüm katlarına yayılan sergi kapsamında bu yıl ilk kez, belirlenen altı proje Mimarlık Yıllığı panellerinde derinlemesine tartışılacak.

 

Yılın en başarılı projeleri gün yüzüne çıkıyor

Sergi kapsamında HOM Design Center’da düzenlenecek olan panele, projelerini sunmak üzere DS Mimarlık’tan Deniz Aslan ve Eren Öztürk, Erkal Mimarlık’tan Emre Erkal, Atölye Kolektif’ten Arif Bıltır ve Emre Torbaoğlu, M-Ofis Mimarlık’tan Sinan Timoçin ve Merve Taşlıoğlu, Görkem Volkan Design Studio’dan ise Görkem Volkan katılacak. Seçici kurul üyelerinden Nilüfer Kozikoğlu ve Arzu Nuhoğlu’nun moderatörlüğünü üstleneceği panel, 18 Haziran Pazartesi günü 15.30- 19:30 saatleri arasında, HOM Design Center'ın 3. katında ücretsiz düzenlenecek.