Ana Menü

MESA’dan 50'nci yıl kampanyası

MESA, güncel yedi projesini kapsayan 50’nci kuruluş yıldönümüne özel kampanya başlattı. MESA’nın 50'nci yıl kampanyası, biri Ankara’da altısı ise İstanbul’da bulunan birbirinden önemli projelerde, cazip avantajlarla konut sahibi olma fırsatı sunuyor.

Türkiye’de inşaat sektörünün öncü ve güvenilir markalarından MESA, 50’nci yıl kutlamalarını, düzenlediği özel kampanya ile MESA sakini olmak isteyenlere de taşıdı. 50’nci yıla yakışır kampanya ile bankasız, kefilsiz, masrafsız 50 ay boyunca yüzde 0 faiz fırsatı ile MESA’nın İstanbul’daki MESA Orman, MESA Koz, MESA Çubuklu 28, MESA Gökada, MESA Cadde, Yeşilyaka Su ile Ankara’daki Park Mozaik projelerinden ev sahibi olmak avantajlı. Kısa süreli bu fırsattan yararlanarak MESA’nın özel projelerinden ev sahibi olmak ve MESA’nın 50’nci yılına özel bu özel kampanyadan yararlanabilmek için son gün ise 15 Mayıs.

MESA, bugüne kadar Türkiye ve yurt dışında yaklaşık 100 binden fazla konuta imza attı. Bugün 350 bin kişi yaşamlarını, MESA kalite ve güvencesi ile sürdürüyor. Bazı MESA projelerinde bugün üçüncü nesiller yaşamlarını sürdürüyor. MESA, yarım asra ulaşan mükemmeliyetçi yaklaşımı ile konutta yarattığı marka kavramının da ötesine geçerek bir ‘yaşam markası’ haline dönüştü.

 

Şehrin içinde doğa ile iç içe: MESA Orman

Az katlı tasarlanan bloklarındaki 219 daire ile butik ve özgün bir yaşam sunan MESA Orman projesinde 125 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen büyüklükleriyle 2+1, 3+1, 3,5+1, 4+1, 5,5+1 ve 6+1 daire seçenekleri yer alıyor. MESA Orman, metropolün içinde saklı bir doğa sunuyor.

Hemen yanı başındaki doğal göl ve orman ile yeşilin tüm tonlarını kucaklayan proje, parkları, bahçeleri, süs havuzları, mini şelalesi, dinlenme alanları, yürüyüş yolları, havuzları, tenis ve basketbol sahaları, özel peyzajla birbirine bağlanan bahçeleri ile her ihtiyaca ayrı ayrı cevap veriyor. MESA Orman, çocukların, çocukluklarının tadına varacakları, oyun parklarında ve yeşil alanlarda özgürce koşabilecekleri düz bir arazi üzerinde konumlanıyor. Projenin etrafını saran ve çevresiyle bağlantısını yaratıcı bir kurguyla kesen koşu parkuru, sabah koşularının temiz orman havasında yapılmasına imkan tanıyor. Sosyal tesisin içerisinde yer alan dinlenme ve donatı alanları ise ailelerin kendilerine nitelikli zamanlar yaratmasını sağlayacak.

Özel konumu sayesinde hem denizden hem de karadan önemli ulaşım olanaklarına sahip olan MESA Orman, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 5 dakika, Çubuklu-İstinye Feribot İskelesi’ne 5 dakika, Levent ve Maslak’a 15 dakika,15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20 dakika mesafede yer alıyor. Ayrıca projenin 3’üncü Köprü’ ye yakınlığı sayesinde yeni İstanbul Havalimanı’na kolayca ulaşmak mümkün.

MESA’nın Maltepe’deki ilk projesi “MESA Gökada”

MESA Gökada projesi, fark yaratan konut projeleri ile MESA’nın, Maltepe’dek ilk projesi konumunda. Araziye uyumlu dizilimi ile birbirini engellemeyen binaları, Adalar manzarası, lokasyon ve ulaşım avantajları ile fonksiyonellikten ve kaliteden ödün vermeyenlerin tercihlerinden biri olacak.

Birçok üstün niteliği ile Maltepe’deki yaşamı yeni zirvesine taşıyacak olan MESA Gökada projesi, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan tip ve 72 metrekare ile 219 metrekare arasında değişen farklı büyüklükte zengin daire çeşitliliği ile her ihtiyaca karşılık veren proje üç bloktan oluşuyor. Projede bulunan toplam 317 daire, ticari alanlar, açık yüzme havuzu, sauna, fitness salonu, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, kafeterya gibi sosyal donatılar ve özgün mimari tasarımı ile MESA Gökada projesi Maltepe’de yaşam standartlarını yeniden belirleyecek.

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda E-5 ve TEM’e kolay erişimi, benzersiz konumu ile MESA Gökada projesi tüm ulaşım merkezlerine kısa ve kolay ulaşım imkanı sağlıyor. Bölgedeki bir çok okul, hastane ve AVM’lere olan yakınlığı ile şehrin tüm imkanlarına kolayca ulaşılıyor.  Aydos Ormanları ve Kayışdağı Çam Ormanları’na yakın konumuyla balkonlarından Adalar ve doğa manzarasının keyfini çıkaracak sahiplerini bekliyor. 

Ferah ve konforlu detaylarla, ayrıcalıklı bir iç dünya “MESA Koz”

Estetik tasarımı ve yüksek yaşam standartları ile İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan MESA Koz, 280 bağımsız bölümden ve 28 kattan oluşuyor. Projenin 19’uncu katına kadar 1+1’ler ve 2+1’ler bulunuyor. MESA Koz’da özel bir Lounge’ın hizmet verileceği 19’uncu katın üstünde ise daha büyük 2+1’ler, 3+1 daireler ve 4+1 Penthouse seçenekleri yer alıyor. MESA Koz’da yüksek yaşam standartlarına, tarihi yarımadaya kadar uzanan, deniz ve kentin yer aldığı panoramik manzara da eşlik ediyor.

Her ihtiyaca rahatlıkla cevap veren yüksek nitelikli MESA Koz projesi; açılır-kapanır havuzu ile dört mevsim yüzme ve günün yorgunluğunu keyifli bir havuz başı ortamında atma imkanı ile beraber sauna deneyimi sunuyor. Çeşitli ekipmanlarla donatılmış fitness salonunun da hizmet vereceği proje, concierge, housekeeping ve vale hizmetleri ile MESA Koz sakinlerini ayrıcalıklarla tanıştırıyor.

Seçkin yaşama dair tüm ihtiyaçlara yanıt veren MESA Koz, konumu ile sakinlerine büyük bir ayrıcalık sunuyor. Birçok AVM, hastane ve eğitim kurumu MESA Koz’a sadece birkaç dakika mesafede. MESA Koz’da birkaç adımla üç farklı metro hattına da ulaşmak mümkün olacak. Bu metro hatları, Sabiha Gökçen Havalimanı, Bostancı İDO İskelesi ayrıca, Bağdat Caddesi, Sahilyolu, Minibüs Yolu, E-5, TEM, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara Yolu’na ve boğaz köprülerinin her üçüne birden kolay ve doğrudan bağlanma imkanı sağlayan kesişme noktasında yer alıyor. MESA Koz, alışveriş, kafe ve restaurant duraklarına olan yakınlığıyla da avantajlar sunuyor. 

MESA, Aslan Yapı ve Caba ortak sinerjisi MESA Cadde’de buluştu

MESA, Aslan Yapı ve Caba’nın güç birliğinden doğan sinerjisi, modern mimarisi, ince düşünülmüş teknik detayları ve özel tasarlanmış yaşam alanları MESA Cadde’de buluştu. MESA Cadde, tasarımda estetiğin, efektif kullanımın ve çevre dokusuyla uyumun buluştuğu, yaşam ile ticari alanların birbirine katkı sağladığı ve üzerinde bulunduğu Bağdat Caddesi ile etkileşime giren bir mimariye sahip olması ile bölgede fark yaratan bir proje.

MESA Cadde sakinleri mağazalar, cafeler ve restoranlarla donatılmış Alışveriş Caddesi’nde ihtiyaçlarını giderebilecekler. Keyifli sohbetlerin durağı açık hava şöminesi, mis gibi nane, kekik kokuları arasında yürüyüş yapıp doğanın güzelliklerini keşfedebilecekleri organik bahçeler, yoga ve pilates için ayrılmış geniş çim alanlar ve özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi açık hava sineması, aktivite ve etkinlik alanları Mesa Cadde sakinlerinin hayat kalitelerini artırırken Maltepeliler için de MESA Cadde projesi “Yeme & İçme, Gastronomi, Hobi, Eğlence, Sanat” ağırlıklı bir sosyal buluşma noktası olacak.

MESA Cadde’de, 6-16 kat arası yükseklikteki dört konut bloğu, ticari ünitelerin bulunduğu baza üzerinde yükseliyor. MESA Cadde, 1+1’den 4+1’e kadar değişen tip ve büyüklükteki toplam 253 konuttan oluşan seçkin yaşam seçenekleri sunuyor. MESA Cadde, Maltepe sahil yoluna ve Marmaray’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. 

MESA Çubuklu 28, panoramik boğaz manzarasıyla yeni bir yaşam sunuyor

MESA, Çubuklu’da hayata geçirdiği ikinci projesi MESA Çubuklu 28 ile bir tarafta orman manzarası bir tarafta ise panoramik boğaz manzarasıyla yeni bir yaşam sunuyor. MESA Çubuklu 28’de; 1+1, 1+1 çatı dubleksi, 2+1, 2+1 dubleks, 2+1 çatı dubleksi, 3+1, 3+1 çatı dubleksi, 4+1 bahçe dubleksi ve 4+1 çatı dubleksi seçenekleriyle toplam 80 bağımsız bölüm seçkin sahiplerini bekliyor. Ekim 2019’da teslim edilecek proje.

MESA Çubuklu 28 sosyal tesisi ayrıcalıklar sunuyor. Projenin sosyal tesisinde aileler eğlenceli vakit geçirirken, komşular ile keyifli sohbetler de MESA Çubuklu 28 sakinlerini bekliyor. Sosyal tesisin içerisinde bulunan spor merkezi, sauna, spa, buhar odası ve havuz ile MESA Çubuklu 28’de her anın keyfine varmak mümkün. 80 adet bağımsız alanı olan rezidans konforunu dört bir yandan ışık alan ferah daireler ve ustalıkla tasarlanmış yerleşim planı ile hissettirerek, yaşamınızın değerini arttıran özelliklere sahip.

Estetik ve işlevsel mimari tasarımıyla MESA Çubuklu 28 bulunduğu konum açısından da önemli ulaşım avantajlarına sahip. Riva Yolu üzerinde kolay giriş çıkışı bulunan proje, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 5 dakika Çubuklu-İstinye Feribot İskelesi’ne 5 dakika mesafede yer alıyor. Boğazın her iki yakasından da hızlı ve kolay erişim sağlanan proje sunduğu ulaşım avantajına deniz ulaşımı avantajını da katıyor. Ofis yoğunluğunun yer aldığı Kavacık’a 3, Levent ve Maslak’a da 12 dakikada ulaşabilen proje. Şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlerin tercihlerinden Polonezköy’e 15, Riva’ya 19, Anadolu Kavağı’na ise 20 dakikada MESA Çubuklu 28’den ulaşmak mümkün. 

Yeşilyaka Su 2020’de teslim edilecek

İstanbul’da gerçek country yaşam konseptini, Türkiye’de konutun seçkin markaları MESA&Nurol kalite ve güvencesi ile sunan Yeşilyaka ayrıcalıkları, Yeşilyaka Su ile devam ediyor.

Yeşilyaka Su, bir ve iki katlı yedi farklı tipte, büyüklükleri 226 ile 463 metrekare arasında değişen ‘Deniz’, ‘Irmak’, ‘Nehir’, ‘Göl’, ‘Çağlayan’, ‘Şelale’, ‘Derya’ villalarda doğayla iç içe country yaşam fırsatları sunuyor. Yeşilyaka Su, yapımı tamamlanan komşusu Yeşilyaka Koru’nun başlayan yaşamla tescillediği ayrıcalıklarını sunuyor. Toplam 3 bin 500 metrekarelik bir alana yayılan Yeşilyaka Su Sosyal Tesisi’nde açık, kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, sauna, buhar odası, Türk hamamı ve daha birçok ayrıcalıklar yer alıyor. Çocuk oyun alanları, cafe ve restoranlar, iki adet tenis kortu ve iki farklı basketbol sahasının yanı sıra dinlenme, buluşma ve seyir noktaları ile Yeşilyaka Su’da hayat, doğayla bütünleşiyor. Yeşilyaka Su, doğanın yeşilini daha çok mavi ile; toplamda 22 bin metrekareye ulaşan ortak kullanıma açık göletler, yansıma ve süs havuzları ile buluşturuyor. Site içerisinde sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilmeniz için yüzme havuzları ve açık hava sineması da bulunuyor.

İlk etabı 2020’de teslim edilecek olan Yeşilyaka Su, İstanbul’da ancak şehir karmaşasından ve stresten uzak bir lokasyona sahip. Sadece villalardan oluşan ve trafiğin yoğun olmadığı Avrupa Yakası’nın nezih bölgelerinden Büyükçekmece Sırtköy’de yer alan Yeşilyaka Su, TEM gişelere, İstanbul Havalimanı ve ana arterlere doğrudan, kolay ulaşım sağlıyor. Eğitim kurumlarının ve AVM’lerin çevrelediği Yeşilyaka Su ile yeni İstanbul Havalimanı’na 30 dakikada ulaşılıyor. Türkiye’de ilk defa yapılacak olan Avrupa standartlarındaki film stüdyolarının da yanında bulunuyor. 

Başkentin Leed Gold sertifikalı konut projesi Park Mozaik

İnsanı ve yaşam kalitesini önceliklerinde ilk sıraya yerleştiren Park Mozaik, başkentin yatırım değeri sürekli artan bölgelerinden Yaşamkent’te yükseliyor. Park Mozaik, 2+1’den, 6+1’e kadar uzanan geniş bir yelpazede sunduğu çok katlı ve az katlı yaşam olanaklarıyla başkentlilerin büyük ilgisini görüyor. Proje, özgün peyzajı, masmavi göleti, özel temalı dokuz meydanı, avluları, mozaik yolları, spor alanları, hobi odaları ve farklı zevklere hitap eden tüm çeşitliliği ile yaşamı, mutluluğun renklerine boyuyor.

Park Mozaik, elverişli konumu ile de şehrin tüm olanaklarından kolayca yararlanabilme imkanı sağlıyor. Bölgesinde yer alan özel okul, devlet okulu ve hastanelere birkaç dakika uzaklıkta yer alan Park Mozaik’te, metro ve yeni yapılan anayollarla da şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Nitelikleri ile yaşam standartlarını yeni zirvesine taşıyan Park Mozaik’in dikkat çeken özelliklerinden birisi de; gelişmiş ülkelerdeki büyük projelerin sahip olduğu Leed Gold sertifikasına sahip olması. Leed Gold sertifikası sahibi olmak için, projenin en başından itibaren sertifika kriterlerine göre tasarlanması ve hayata geçirilmesi gerekiyor. Sertifika; konut projesinin çevreciliğini, tasarımdaki gelişimini, kalitesini ve güvenini tescil ediyor. Tepe, MESA birlikteliğiyle kalite ve güveni bünyesinde toplayan Park Mozaik projesinin Leed Gold sertifikasına sahip olması, projenin kalitesi ve güveni için bir anlamda çift tescil anlamı taşıyor. Park Mozaik, bu önemli uluslararası sertifikayı alan Ankara’nın ilk ve tek konut projesi konumunda. Tepe ve MESA kalitesiyle Ankara Yaşamkent’in yükselen değeri, Park Mozaik hemen teslim ve hemen tapu avantajıyla sahiplerini bekliyor.