Ana Menü

MESA’ dan Bodrum’a rafine bir proje

MESa; Bodrum’un özel koylarından birinde özel bir sahile sahip MESA Bodrum Demirbükü projesi ile rafine bir projeye imza atıyor. Bulunduğu doğal coğrafya ile sınır gözetmeksizin bütünleşen, denize sıfır konumu ve konforun tasarıma dönüştüğü tüm ayrıntılarıyla “Private Luxury” bir yaşam konseptini Bodrum’da hayata geçiriyor.

MESA; Bodrum’un özel koylarından birinde özel bir sahile sahip MESA Bodrum Demirbükü projesi ile rafine bir projeye imza atıyor. Bulunduğu doğal coğrafya ile sınır gözetmeksizin bütünleşen, denize sıfır konumu ve konforun tasarıma dönüştüğü tüm ayrıntılarıyla “Private Luxury” bir yaşam konseptini Bodrum’da hayata geçiriyor.

Konumu, tabiatı ve ulaşılabilir lüksü doğayla buluşturan mimarisiyle gayrimenkul sektörünün özel projelerinden MESA Bodrum Demirbükü MESA tarafından yaklaşık iki yıllık bir çalışma ile “en iyi”yi hayata geçirmek üzere tasarlandı. Rafine zevklerin stil sahibi estetik ayrıntılar ile buluştuğu projenin tasarım sürecinde MESA, yedi mimarlık ofisinin katıldığı bir yarışma düzenledi. Yarışma sonunda projeyi, “doğaya karışan mimari” yaklaşımıyla geliştirdikleri yazılım ile yurt içinde ve yurt dışında birçok başarılı projeye imza atmış Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık Ofisi kazandı. Yazılım sayesinde zeytin ve çam ağaçlarının konumu belirlendi ve coğrafyanın doğal yapısına uygun mimari özellikler taşıyan bir projeye hayat verildi. Proje, doğayı bütünleştiren bir mimari yaklaşımla oluşturulmasının yanı sıra zamansız, efektif ve çağdaş bir tasarımla yaratıldı. Ahşap ve taş kullanımının yoğun olduğu projede kullanılan geçirgen yüzeylerle güneş ışığından maksimum fayda sağlanması hedeflendi. Tüm dairelerin deniz manzarasına sahip olduğu proje, 200 bin metrekarelik bir arazide 67 bin metrekare satılabilir alan kullanılarak tasarlandı. Projede yeşile ayrılan alan ise 130 bin metrekare büyüklüğünde.

Çağdaş ve lüks yaşamın tamamen doğanın içinde ve her detayıyla özenle kurgulanan projenin peyzajı Bodrum’un doğasına, florasına mikro iklimine, toprak ve su yapısına uygun olması sayesinde suya asgari düzeyde ihtiyaç duyuyor. Her detayda doğaya olan saygısını ortaya koyan MESA Bodrum Demirbükü’nde hayatın başlaması ile birlikte yeşil alan sulamasının deniz suyunu tatlı suya çevirerek yapılması planlanıyor.

 

Butik bir otel de yer alacak

Bodrum’da yaklaşık 16 bin metrekare kumsal sahili olan projede sahil lokantası, sahil barı, çocuk oyun alanı bulunuyor. Sahilde ayrıca güneşlenmek ve geçici olarak yatların yanaşması için iki ayrı iskele bulunuyor. Geceye ve gündüze ayrı ayrı renklerini veren bu koyda, Bodrum’da tercihini MESA markasından yana kullananlar deniz kokusuyla uyanıp yeşile doyabilecek. Mimari detayların doğayla buluştuğu MESA Bodrum Demirbükü projesi üç farklı villa tipi, geniş terasları ve yeşil bahçeleriyle altı farklı rezidans ünitesinden oluşuyor. 2+1’den 5+1’e kadar 210 rezidans, 5+1 ve 6+1 tiplerinde 50 villa ve butik bir oteli bulunan projenin dairelerinin büyüklükleri 118 ile 520 metrekare arasında değişiyor. 

2,5 kilometrelik koşu ve yürüyüş parkuruna sahip

Mavinin, yeşilin, denizin ve ormanın dinginliğini tüm yıl boyunca MESA farkı ile yaşamanın mümkün olabileceği proje ile MESA, kalitesine özgü lüks standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Ulaşılabilecek en yüksek konfor ile teknoloji, kalite, hacim, yaşam ve sosyal olanaklar MESA kalitesiyle sunuluyor. Proje ayrıca biri kumsal bölgesinde diğeri sosyal merkezde olmak üzere iki açık yüzme havuzu ve projeye özel restoranının yanı sıra 2,5 kilometrelik koşu ve yürüyüş parkuruna sahip. Sporlarını bir eğitmen eşliğinde yapmayı tercih edecek MESA Bodrum Demirbükü sakinleri proje kapsamında personal trainer hizmetinden de yararlanabilecek. 

Bodrum’un merkezinde akustik bir yaşam

Torba’ya 3 dakika, Göltürkbükü’ne 8 dakika, Bodrum Merkez’e 10 dakika ve Yalıkavak’a 15 dakika mesafede yer alan proje Milas-Bodrum Havaalanı’na ise 35 dakika uzaklıkta ve Yalıkavak Marina 13 deniz mili, D-Marin Turgutreis 19 deniz mili, Milta Bodrum Marina 30 deniz mili uzaklıkta bulunuyor. Cennet Koyu’na komşu bir konumdaki MESA Bodrum Demirbükü doğanın sükuneti ve denizin berrak sularıyla tüm huzur veren seslerin eşliğinde akustik bir yaşam vaat ediyor.

Projede günün her anında yaşamınızı kolaylaştıran asistan hizmetleri, aktivite takvimi hazırlanması, restoran rezervasyonlarının yapılması, sadece size özel kara ve deniz yolu ulaşımına ek hava yolu ulaşımı ile de lüks bir yaşamı MESA farkıyla sunuluyor. 

Çocuklar da ayrıcalıklı

Projede ayrıca çocukların hayal dünyasını beslemek, mutlu ve güvenle büyümelerini sağlamak için her detay düşünüldü. Ağaç evler, parklar, uzman eğitmenler eşliğinde miniklerin keyifli zaman geçirebilecekleri çocuk kulübü gibi eğlence durakları, MESA Bodrum Demirbükü’nün küçük ev sahiplerini bekliyor. 

Teslimatlar, 2020 yılının Aralık ayında gerçekleştirilecek

Bodrum’un özel koylarından birinde yer alan bu çok özel proje 3 milyon 750 bin TL’den başlayan fiyatlarla 36 aya kadar şirket bünyesinde vade farksız ödeme imkanı sunuyor. Bir örnek villa ve üç farklı örnek rezidans dairesinin tamamlandığı, ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu projede havadan, karadan ve denizden ulaşım imkanı sunuluyor. Yoğun talebin olduğu, yüzde 35’e yakın satış gerçekleşen MESA Bodrum Demirbükü projesinin inşasına 2018 Ocak ayında başlandı. Teslimatlar ise 2020 yılının Aralık ayında gerçekleştirilecek.