Ana Menü

Marshall, misafir yatak odalarında yenilik isteyenler için birkaç seçenek öneriyor

Sadeliği sevenler bir rengin farklı tonlarını, canlı bir havayı tercih edenler sarı tonlarını, misafir yatak odası küçük olanlar ise genişlik algısı yaratan tavanı duvar renginin en açık tonunda boyama yöntemini uygulayabilirler

Arkadaşlar ve akrabalar için hazır tutulan misafir yatak odaları, farklı kişiler tarafından kullanılan mekanlar. Bu nedenle de her türlü zevke ve zamana uyum sağlayabilecek bir alan oluşturmak oldukça önemli. “Renklendir Hayatı” sloganıyla mekanlara ve hayata renk katmaya devam eden Marshall, misafir yatak odalarında yenilik isteyenler için birkaç seçenek öneriyor.

Renk, misafirlerinizi evinde hissettirmenin kolay yoludur. Misafir yatak odalarını renk tonunu seçerken sadeliği tercih edenler ve samimi bir alan oluşturmayı amaçlayanlar akıllıca bir renk oyunu oynamak için, bir renk ailesinden iki veya üç renk tonunu birlikte kullanabilirler. Örneğin Marshall’ın yeni renk koleksiyonundan Karadeniz, Açık Deniz ve Mor Salkım rengi birlikte kullanılabilir. Nötrleri sevenler ise kalay gibi daha koyu bir gri ile, Meteor, Dantel ve Mermer Tozu renkleri ile eşleştirebilirler.

Misafir yatak odalarında sıcak ve göz kamaştırıcı bir görünüm için ise pırıl pırıl, ışıltılı sarı tonlarını harmanlamak yeterli. Bal Arısı, Şampanya ve Sabah Güneşi gibi altın sarısı tonları ile geleneksel bir his oluşturmak mümkün. Daha modern bir görünüm için alev ve nar gibi narenciye sarısı tonları tercih edilebilir.

 

Renkleri kullanarak genişlik algısı yaratmak kolay

Misafir yatak odası küçükse, bu odada akıllıca bir renk uyumu ile genişlik algısı yaratmak da mümkün. Renk spektrumunun daha soğuk kenarındaki yumuşak renk tonları, küçük alanlar için en iyi seçimdir. Duvarlar için Derya, Ceviz Yeşili, Fildişi veya canlı beyaz gibi renkler seçilebilir. Bunlar ilk anda odanın daha geniş görünmesini sağlar. Seçilen duvar renginin farklı tonlarını tavanda kullanmak ise odanın sınırlarının ortadan kalkmış gibi görünmesini sağlar ve bir genişlik algısı oluşur. Duvarlar en koyu tonlarla boyamak ve boyama işini tavanda açık tonlarla bitirmek etkiyi daha da artırır.

 

Yin ve yang

Misafir yatak odasını aksesuarlarla donatırken, farklı desenleri ve yüzeyleri karıştırarak görsel kontrastlar oluşturmak da farklı bir hava yaratır. Yatak üzerindeki yünlü kumaşlarla katmanlı olarak kullanıldığında ipek kumaşlar muhteşem bir görüntü oluşturur.

Güzel bir tablo, taze çiçeklerle donatılmış bir vazo veya çerçeveli bir fotoğraf gibi birkaç kişisel dokunuş, beklenmedik ziyaretçileriniz bile gelse, odanın her zaman misafirler için hazır olmasını sağlar.