Ana Menü

Küresel satın almacılar, yeni fırsatlar için Ideal Homex'e geliyor

Türk ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olan ev ve mutfak eşyaları sektörü, Tarsus Turkey / Life Media’nın Mart ayında düzenleyeceği Uluslararası Ideal Homex’te 14. kez bir araya gelecek

ürk ev ve mutfak eşyaları sektörü, 21- 24 Mart 2019 tarihlerindeki Ideal Homex’in renkli dünyasında buluşmaya hazırlanıyor. Yurt içi ile birlikte başta Avrupa ülkeleri, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu olmak üzere 100’den fazla ülkeden ziyaretçi beklenen fuar, yerli üreticilere hem 2019 koleksiyonlarını sergileme hem de alternatif ihracat kanalları üzerinden, yurt dışında farklı pazarlara açılma fırsatı sunacak. Ulusal ve uluslararası büyük zincir mağazaların satın almacıları, satın alma grupları, perakendeciler, online ticaret siteleri, tasarımcılar ve distribütörlerden oluşan ziyaretçi grupları, özellikle sektörde üretici olarak faaliyet gösteren firmalarla yeni işbirliği fırsatları için Ideal Homex 2019’a gelecek.

 

“Alternatif pazarları ve yeni ihracat fırsatlarını, sektörün ayağına getiriyoruz”

2019’daki Uluslararası Ideal Homex’in tüm ziyaretçi çalışmalarını, sektöre yeni ihracat kanalları açmak üzerine kurguladıklarını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Katılımcılarımıza, bu fuarda beklentilerinin üzerinde ticaret fırsatları sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda özellikle yurt dışında yoğun bir tanıtım ve pazarlama çalışması yürütüyoruz. Şimdiden sektörün çok önemli küresel satın almacılarını Ideal Homex 2019’a çekmeyi başardık. Özellikle son 10 yılda istikrarlı bir ihracat performansı ortaya koyan Türk Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, dış ticaret başarısını bu fuar ile birlikte birkaç adım daha yukarı taşıyacak” dedi.