Ana Menü

Kordsa Sürdürülebilirlik Raporu’na Sürdürülebilir İş Ödülü

İş dünyasında sürdürülebilir iş modellerini benimsetmeyi ve başarılı çalışmaların örnek olmasını teşvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir İş Ödülleri, 17 Ekim’de sahiplerini buldu. İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde Kordsa, Sürdürülebilirlik Raporu kategorisinde ödül aldı.

Kordsa, “Yaşamı Güçlendirme” misyonu ile tüm paydaşlarına ve içinde yer aldığı toplumlara hafifleten ve güçlendiren inovasyonlar sunarak sürdürülebilir değer yaratmayı hedefliyor. Sürdürülebilirlik raporlarında da şirketin faaliyet gösterdiği dört kıtada yer alan üretim tesislerindeki Ar-Ge çalışmalarını, yenilikçi ürün, teknoloji ve proseslerini ayrıntılı olarak ele alan Kordsa, tedarikçi ve müşteri ilişkilerini detaylı olarak inceliyor ve enerji emisyonu, atık ve su yönetimi ile biyolojik çeşitlilik konularında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi sunuyor.

Son dört yıldır sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan Kordsa, bu yıl beşincisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Sürdürülebilirlik Raporu kategorisinde ödül aldı. ‘Sürdürülebilir İş Ödülleri’ sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı projeleri geniş kitlelerle paylaşarak Türkiye’de sürdürülebilirlik dönüşümünü teşvik etmeyi amaçlıyor.