Ana Menü

KleemannPark ile park alanlarının kapasitesi iki katına çıkıyor

Ürün yelpazesini her geçen gün artırarak, yüksek standartlar için yeni ve yaratıcı çözümler üreten, asansör sektörünün önemli isimlerinden Kleemann, yeni park sistemi KleemannPark ile otopark alanlarının kapasitesini üst düzeye ulaştırıyor.

Trafiğe çıkan araç sayısı her geçen gün artıyor. Bu sayı, bir yıl içinde yüzbinleri buluyor. Sonuç ise daha yoğun trafik ve otopark sıkıntısı olarak kendini gösteriyor. Bunun için önemli çözüm yollarından biri ise her binanın kendi otoparkına sahip olması ya da mevcut otopark kapasitesinin artırılması. Ürün yelpazesini her geçen gün artırarak, yüksek standartlar için yeni ve yaratıcı çözümler üreten, asansör sektörünün önemli isimlerinden Kleemann, yeni park sistemi KleemannPark ile otopark alanlarının kapasitesini üst düzeye ulaştırıyor.

Yeterli park alanı bulunmayan yerlerde, hidrolik park asansör sistemlerinin kurulumuyla bir ya da iki araçlık park alanlarına iki ya da dört araç park edebilme olanağı sağlayan bu sistem, park alanlarının kapasitesini iki katına çıkarıyor. Firma, park edilecek bölgeye rampa inşa edilememesi durumunda da iki ve daha fazla katlar arasında dikey araç taşınması için özel oto sistemleri ile çözüm getiriyor. Kleemann Ar-Ge mühendislerinin üstün tasarım bilgisi ve yoğun çalışmaları sonucu ortaya çıkan KleemannPark, kolay ve hızlı montaj özellikleri ile de dikkat çekiyor.

KPS Sistemi özellikle yeni yapılan binalardaki park alanlarını genişletmek ve daha fazla araç park edebilmek için her ayrıntısıyla dikkat çekiyor. Bu sistem ile bir ya da iki araçlık park yeriniz iki katına çıkarak iki ya da dört araçlık kapasiteye kavuşuyor. Makine direktifi 2006/42 EC ve EN 14010 standartlarına uygun olarak imal edilen sistem, farklı alanlara farklı uygulama olanakları da sunuyor. Çeşitli büyüklük ve tipte araçların park edilebilmesini mümkün kılan KPS Sistemi için gereken tek şey ise yeterli derinlik ve yüksekliğin olması. Ek park alanı yaratan bu sistemde üstteki araç, park yeriyle tamamen bağımsız konumda kalıyor ve alttaki aracı hareket ettirmeye gerek olmaksızın park yerinden çıkarılabiliyor.

 

KTS Araç Platformu, otoparklara konfor taşıyor

KLEEMANN’ın getirdiği bir diğer yenilik ise KLEEMANNPARK Araç Platformu KTS. Söz konusu platform, aracınızın otoparka ulaşımını sağlayabilmek amacıyla özel olarak geliştirilmiş bulunuyor. İki ya da daha fazla kat arasında, az kuyu dibine ihtiyaç duyacak şekilde uygulanabiliyor. Böylece rampa yapılamayacak alanlar ve binalar için en uygun çözümü sunarak aracınızın otoparkınıza taşınmasını sağlıyor. 2006/42 EC makine direktifine uygun olarak üretilen KTS Araç Platformu modelinin bir diğer avantajı, 12 metreye kadar dikey taşıma kapasitesine sahip olup kolay kurulum ve bakım şartlarına sahip olması.

www.kleemannlifts.com.tr