Ana Menü

Kazandıracak inovasyonlar aranıyor

Hannover Fairs Turkey, Türkiye sanayisine katma değeri yüksek projeler kazandırmak için ENOSAD iş birliği ile WINOVATION yarışması düzenliyor. Türkiye sanayisine değer katabilecek yenilikçi, teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projeleri belirlemek ve desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 31 Ocak 2019.

Düzenlediği sanayi fuarlarıyla ulusal ve uluslararası dev markaları İstanbul’da bir araya getiren, dünyanın en büyük ilk 10 fuar organizatörü içinde yer alan, Alman fuarcılık şirketi Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey, 14 – 17 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “WIN Eurasia” Fuarı kapsamında inovasyon yarışması düzenliyor. ENOSAD işbirliğiyle Türkiye sanayiine katma değer sağlamak amacıyla düzenlenen WINOVATION yarışmasında ürün, hizmet, tasarım, teknoloji, teknik altyapı, çözüm, iş modeli, organizasyon ve sosyal çevre gibi konu başlıkları altında teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projeler ödüllendirilecek.

 

WIN EURASIA 2019 Fuar katılımcılarının marka veya ticari değeri olan tamamlanmış projeleriyle katılabileceği WINOVATION yarışmasına son başvuru tarihi 31 Ocak 2019 olarak belirlendi. Dereceye giren projeler 14 Mart 2019 tarihinde WIN EURASIA kapsamında düzenlenecek törenle ödüllendirilecek.

 

Dereceye giren projelere özel destek verilecek

Yarışmada dereceye giren projeler, alanında uzman 10 kişilik profesör, sektör temsilcileri ve aralarında İSDER’in de yer aldığı seçici kurul tarafından belirlenecek. Projelerin değerlendirilme aşamasında ise; farklı ve özgün olması, kullanıcıya fayda sağlaması, sunduğu yenilikler, geliştirilebilir ve uygulanabilir olması, ihracat potansiyeli, Ar-Ge niteliği, teknolojik yönü, çevreye katkısı, topluma katkısı, yüksek teknoloji içermesi ve ticari olması gibi kriterler göz önünde bulundurulacak. 

14 – 17 Mart, “WIN EURASIA” 2019 ev sahipliğinde düzenlenecek yarışmada dereceye giren ilk üç projeye yıl boyunca tanıtım ve pazarlama desteği ile WIN EURASIA 2020 fuarına katılım teşviki verilecek. Yarışmada 1’inci gelen projeye ise bu desteklerin yanı sıra Almanya’da gerçekleşen 1 – 5 Nisan, HANNOVER MESSE 2019 Fuarı için gidiş-dönüş uçak bileti ve üç günlük ücretsiz konaklama imkanı sağlanacak.

WIN EURASIA web sitesi; win-eurasia.com üzerinden yapılacak başvurular 31 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek. Finale kalan proje sahipleri ise 14 Mart 2019 tarihinde WIN EURASIA Fuarında eş zamanlı olarak düzenlenecek törenle ödüllendirilecek. 

Yarışma Takvimi:

Son başvuru tarihi: 31/01/2019

Yarışmaya katılan projelerin web sitesinde açıklanması: 04/02/2019

Finale kalanların web sitesinde açıklanması: 12/02/2019

Ödül Töreni: 14/03/2019