Ana Menü

Kansai Paint’in EMEA Bölge Toplantısı, İstanbul’da yapıldı

Polisan Holding’in iştiraki Polisan Kansai Boya’nın ortağı Kansai Paint’in EMEA Bölge Toplantısı, İstanbul’da yapıldı. Toplantıya, Japonya Kansai Paint Co. Ltd. Başkanı Hiroshi İshino’nun yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde çok sayıda ülkedeki iştiraklerini temsilen üst düzey yöneticiler katıldı.

Türkiye’nin önde gelen boya markalarından Polisan Kansai Boya, Kansai Paint EMEA Bölge Toplantısı’na, bu hafta İstanbul’da ev sahipliği yaptı. Endüstriyel boyalar, inşaat boyaları, oto boyaları başta olmak üzere geniş bir yelpazede ve yüksek teknolojide ürün gamına sahip olan Kansai Paint, Japonya merkezli olmak üzere, Asya, Avrupa, Afrika, Amerika, Orta Doğu bölgelerinde iştirak ve ortaklık yapılarıyla faaliyetlerini sürdürüyor. İstanbul’da iki gün süren toplantıya, Japonya Kansai Paint Co. Ltd. Başkanı Hiroshi İshino’nun yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde çok sayıda ülkedeki iştiraklerini temsilen üst düzey yöneticiler katıldı.

Japonya Kansai Paint Co. Ltd. Başkanı Hiroshi İshino, toplantıya ilişkin yaptığı değerlendirmede Polisan Kansai Boya’nın hem iç hem de dış pazarda gücüne güç katmaya başladığını belirterek, “Kansai Paint olarak yaklaşık iki yıl önce Türkiye’de yarım asırlık geçmişe sahip değerli Polisan marka çatısı altındaki Polisan Boya ile güçlerimizi birleştirmekten mutluluk duyduğumuzu ve bu ortaklığın her iki taraf için son derece memnuniyet verici olduğunu belirtmek isterim. Toplantıya iştirak eden Kansai Paint EMEA bölgesi tüm iştiraklerimiz de bu başarılı ortaklığa şahitlik etmektedirler. Bu yıl faaliyete geçmesi planlanan Polisan Kansai Boya’nın yüksek kapasiteli, emsalsiz ve tam otomasyon tesisi hem iç hem de dış pazarda gücüne güç katarak üretim merkezi olmaya hazırlanıyor. Kansai Grup olarak bu endüstriyel gücün bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 

 

Gebze’deki yeni tesisi ziyaret ettiler

Toplantıya katılan yöneticiler, Polisan Kansai Boya’nın, Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 142 bin metrekarelik arazisi üzerinde inşa ettiği yeni boya üretim ve depolama tesisini de ziyaret etti.

Son teknoloji ile kurulan ve deneme üretimine başlayan tam otomasyona sahip tesisi inceleyen EMEA Bölgesi üst düzey yöneticileri hayranlıklarını dile getirdiler. Tesis, tam kapasite ile hizmete girdiğinde üç vardiyada, yılda 540 bin ton üretim yapma potansiyeline sahip olacak. Bu rakam, 2017 yılında 555 bin tona ulaşan Türkiye toplam dekoratif boya pazarı büyüklüğüne karşılık geliyor.

 

“Türkiye’de ilk ve benzersiz ürünleri birer birer boya sektörümüzün hizmetine sunuyoruz”

Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, Kansai Paint ile 31 Ekim 2016 tarihinde yaptıkları anlaşmayla dev bir ortaklığa imza attıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Aradan geçen süreçte ortaklığımız çok iyi gelişti. Aynı görüş ve vizyonu paylaşan iki firmanın ortaklığı Türk Boya Sanayisi’nin gelişmesine de büyük bir ivme kazandırdı. İki firmanın birbirini tamamlayan özelliklerinin piyasada yarattığı sinerji tüm paydaşlara katma değer olarak yansıyor. Polisan ve Kansai Boya ’nın deneyimli ve uzman Ar-Ge Merkezlerindeki mühendisler tarafından geliştirilen Türkiye’de ilk ve benzersiz ürünleri birer birer boya sektörümüzün hizmetine sunuyoruz. Asırlık geçmişiyle bir dünya şirketi olan Kansai Paint’in, böylesine önemli bir toplantıyı bizim ev sahipliğimizde İstanbul’da gerçekleştirmesini, ortaklığımızdan duydukları memnuniyetin bir göstergesi olarak değerlendiriyoruz.”