Ana Menü

Kaan Yücel: Piyalepaşa İstanbul, en büyük kentsel dönüşüm projesi olacak

Polat markasının 60 yıllık tecrübesiyle İstanbul’un eski semtlerinden Piyalepaşa’da hayata geçirdiği Piyalepaşa İstanbul, Beyoğlu’nda Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak yükseliyor.

Polat markasının 60 yıllık tecrübesiyle İstanbul’un eski semtlerinden Piyalepaşa’da hayata geçirdiği Piyalepaşa İstanbul, Beyoğlu’nda Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak yükseliyor. Kökleri 500 yıl öncesine uzanan Beyoğlu’nun eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’yı eski günlerine kavuşturmaya hazırlanan Piyalepaşa İstanbul, İstanbulluların özlemini duyduğu mahalle hayatını yeniden canlandırmayı hedefliyor.

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, Piyalepaşa’da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’un, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıdığını belirterek, projenin kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle bulunduğu semtin tarihi dokusuna uyumlu bir tasarım anlayışının eseri olacağını vurguladı. Beyoğlu bölgesinde sadece mekansal değil, sosyal, kültürel ve ekonomik bir dönüşüme de öncülük etmeyi ve modern bir yaşam alanı yaratmayı hedeflediklerini ifade eden Yücel, “Piyalepaşa İstanbul, 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiriliyor. Piyalepaşa İstanbul, konut, rezidans, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’ndan (AVS) oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlandı. Yaşam, alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Piyalepaşa İstanbul’da tüm ihtiyaç ve beklentilere hitap edecek; 1+0’dan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 konut ve 190 rezidans yer alıyor” dedi. Yücel, şehrin kalbinde hayat bulan projenin, ulaşım açısından da merkezi konumda yer aldığını belirtti. Projenin Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika içinde ulaşma imkanı sunduğunu dile getiren Yücel, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla da ön plana çıktığını vurguladı.

Yücel, “Piyalepaşa İstanbul, Beyoğlu’nda Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak yükseliyor. Kökleri 500 yıl öncesine uzanan Beyoğlu’nun eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’yı eski günlerine kavuşturmaya hazırlanan Piyalepaşa İstanbul, İstanbulluların özlemini duyduğu mahalle hayatını yeniden canlandırmayı hedefliyor” diye konuştu.

"Alışveriş Sokağı semte hareketlilik katacak"

Piyalepaşa İstanbul’un, 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki Alışveriş Sokağı ile ulusal ve uluslararası 120 mağazasıyla İstanbulluların yeni alışveriş merkezi olacağını belirten Yücel, sözlerine şöyle devam etti: “Proje içerisindeki iki katlı Alışveriş Sokağı’nda mağazaların yanı sıra; dokuz salonlu sinema kompleksi, zengin fastfood noktaları ile farklı damaklara hitap eden seçkin restoran ve kafeler bulunacak. Alışveriş Sokağı ile İstanbulluları şehre ve sokağa geri çağıracak olan projede ‘yaşayan’ bir mahalle dokusu vurgulanıyor. Piyalepaşa İstanbul, semt duygusunu insanlara yaşatmak üzere bakkalı, simitçisi, manavıyla gündelik hayatın aktığı, kahvelerin yudumlandığı, İstanbullular’ın özlemini duyduğu sadelik ve huzuru insanlarla buluşturacak.”

Yücel, 550 metrelik yürüyüş yolu üzerindeki 2 bin 500 metrekarelik spor merkezinde fitness’tan tam basketbol sahasına, yüzmeden pilatese kadar birçok farklı sporu yapma imkanının bulunduğunu söyledi. Ayrıca bloklar arası iç bahçelerin bulunduğu projede çocukların da unutulmadığını belirten Yücel, açık-kapalı oyun alanları sayesinde çocukların burada, 7/24 güvenli bir ortamda oyun oynayarak büyüyeceklerini aktardı. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan dört katlı, 3 bin 900 araçlık otopark ise konut sahiplerinin en büyük sorununa çözüm üreteceğine dikkat çeken Yücel, Piyalepaşa İstanbul’da yaşamın 2018 yılının sonunda başlamasını hedeflediklerini söylüyor.

Yücel, “ABD Yeşil Bina Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasına aday olan Piyalepaşa İstanbul yeşil mimari ve sürdürülebilir kentsel tasarımın tüm avantajlarını sunuyor. Sadece binalar ölçeğinde değil, yerleşke kapsamında da birçok yeşil altyapı özelliklerini sunacak olan Piyalepaşa İstanbul, kentsel alanlar için geliştirilmiş Leed Neighborhood Development sertifikasına sahip Dünya’da ve Türkiye’deki ilk projelerden biri olacak” diye konuştu.

"İki farklı konseptte hazırlanan örnek daireler ziyaretçilerini bekliyor"

Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’un örnek dairelerinin hazır olduğunun altını çizen Yücel, “1+1 rezidans ve 3+1 konut örnek daireleri, Piyalepaşa İstanbul satış ofisinde ziyaretçilerini bekliyor. 1+1 rezidanslar için hazırlanan örnek dairede sade ve yalın formuyla beyaz tonların huzuru mekâna yansıtılıyor. Her bir metrekaresi akıllı çözümlerle değerlendirilen 1+1 dairede ince detaylar dikkat çekiyor. Yaşam alanında işlevsel noktalar yaratılan dairede bulunan depolama alanları hem şık bir görünüm katıyor hem de alan tasarrufu sağlıyor. Proje içerisinde ayrı bir blokta konumlanan rezidans sakinleri için her şeyin düşünüldüğü bir hayat sunuluyor. Concierge hizmetleri kapsamında; misafir kabulünden uyandırma servisine, temizlik hizmetlerinden bilet teminine kadar birçok ayrıcalığa sahip olmak mümkün. Tüm ihtiyaçlara yönelik olarak rezidans da stüdyo, 1+1 ve 2+1 alternatifleri bulunuyor. Ahşabın klasik tonları ve bej-kahverengi mermerlerin hayat bulduğu 3+1 konut için hazırlanan örnek dairede ise toprağın sıcak ve doğal tonlarıyla huzurlu bir ev ortamı yansıtılıyor. Her iki örnek dairede de vurgulanan yüksek tavanlar ferah mekan algısını ziyaretçilere yaşatırken, doğal ışıktan mümkün olduğunca yararlanabilmek için Fransız balkonları yer alıyor. Proje içerisinde tüm konut tiplerinde bulunan keyif balkonları ve ses yalıtımını maksimum seviyede tutan PVC doğrama pencereler konut sahiplerini bekleyen önemli ayrıcalıklardan bir kısmı. Rezidans ve konutların tamamında Piyalepaşa İstanbul’da yeni yaşam alanlarını hazırlayan yatırımcılara malzeme seçim opsiyonları tanınıyor” şekline konuştu.

"Ödüllerle tescillenen başarı"

Yücel, International Property Awards’tan, biri “Dünya’nın En İyi İç Mimari Tasarımlı Örnek Daire” olmak üzere toplamda beş ödülle dönen Piyalepaşa İstanbul'un, son olarak geçtiğimiz günlerde 28'inci Kristal Elma’da da farklı kategorilerde dört ödüle layık görüldüğünü belirterek, “Piyalepaşa İstanbul, Dayanıklı Tüketim kategorisinde Bronz; Ev, Konut, Mobilya Dekorasyonu kategorisinde Bronz;, Büyük ve Küçük Ölçekli Ambient kategorisinde Gümüş; Açıkhava Kullanımı kategorisinde Bronz Elma’nın sahibi oldu. Piyalepaşa İstanbul geçtiğimiz yıl da gayrimenkul dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve International Property Awards tarafından verilen Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi kategorisinde 'Highly Commended Award' ödülüne layık görüldü. Piyalepaşa İstanbul aynı zamanda sektöründe bir ilke imza atarak tanıtımını interaktif hologram teknolojisi ile gerçekleştirerek, dünya çapında dijital endüstrinin en önemli organizasyonlarından olan Digital Signage Expo Apex 2016’da ‘Etkinlik ve Sunum’ kategorisinde gümüş ödül almaya hak kazandı” açıklamasında bulundu.

www.piyalepasa.com.tr