Ana Menü

İtina Prefabrik ve Konteyner, yeni satış ofisleri üretiyor

Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 2006 yılında prefabrik üreticisi olarak kurulan İtina Prefabrik ve Konteyner, Türkiye'de ilk ve tek olarak Silikon cephe ve kompozit kaplı üniteler ile yeni satış ofisleri üretimine başladı.

Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 2006 yılında prefabrik üreticisi olarak kurulan İtina Prefabrik ve Konteyner, Türkiye'de ilk ve tek olarak Silikon cephe ve kompozit kaplı üniteler ile yeni satış ofisleri üretimine başladı.

Geçtiğimiz yıl başladıkları yeni projelerinin çok talep gördüğünü söyleyen İtina Prefabrik ve Konteyner Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dalgacı, “Yeni satış ofisleri genellikle inşaat firmaları tarafından tercih ediliyor. İnşaat aşamasında örnek daire yapımına kadar müşterileri karşılamak için uygun bir ortam sağlanmış oluyor. Özelliği, ön tarafı camla kaplı görünür şekilde ve etrafının kompozit olmasıdır. Böylelikle firmaların müşterilerine rahat sunumlar yapabileceği alanlar oluşturuluyor. Bir diğer ürünümüz olan silikon cephe ve kompozit kaplı üniteler ise genellikle fabrikaların ön tarafına görsellik dikkate alınarak güvenlik kulübesi üretimi yapılıyor” dedi.

Prefabrik ve konteyner alanında geniş kapsamlı üretim yaptıklarına değinen Dalgacı, “Türkiye'nin tüm bölgelerine çalışıyoruz. Ayrıca Irak ve Suriye’ye ihracatımız var. Prefabrik olarak okul, hastane, cami, ev, market, aş evi gibi çok geniş kapsamda her kesime hitap edecek yapılar üretiyoruz. Kurmuş olduğumuz yapılar portatif olduğundan dolayı kullanımı ve taşıması kolay oluyor. Kaliteden hiçbir şekilde ödün vermiyoruz. Ürünlerimizin yalıtımına ayrıca önem veriyoruz” diye konuştu. Müşteri istek ve talep doğrultusunda özel yapılar kurduklarını da söyleyen Dalgacı, çalışma sistemlerini şöyle anlattı:

“Üretim yapılmadan önce kapı, pencere yerleri, en, boy ölçüleri belirlenir. Mutfak, wc, duş yerleri ve büyüklükleri müşteri talepleri doğrultusunda oluşturulur. 3 boyutlu olarak müşteriye sunarak bitmiş haline karar verilir ve imalata başlanır. Müşterilerimiz bize geldiğinde ürün bittikten sonra göremeyeceği kısımları anlatıyoruz. Burada amacımız ürünlerimizin iç aksamlarının da kaliteli olduğunu belgelemek, iskelet, elektrik kısmı gibi iç malzemelerde de birinci sınıf ürün kullandığımızı göstermektir. En küçük kulübeden metrekaresi en büyük işler dahil standart olarak en iyi malzemeyi kullanırız. Ürünlerimiz testlerden geçtikten sonra müşteriye teslim ediliyor. Ürün satımı sonrasında hizmetimizi sürdürüyoruz. İmalat hatalarına karşı iki yıl ürün garantisi veriyoruz. Müşterimizi hiç bir zaman mağdur etmeyiz. Müşteri memnuniyeti bizim için birinci sırada yer almaktadır.” Önümüzdeki yıl hafif çelik sistemine girmeyi düşündüklerini aktaran Dalgacı, sözlerine şöyle devam etti:

“Hafif çelik kısmı genelde çelik konstrüksiyon 0,80 ile 1,5 milimetre galvaniz sacla oluşturduğumuz kısımdır. Müşterinin isteği doğrultusunda kaplamalar yapılarak çok daha uzun vadeli ürünler oluşturuyoruz. Son dönemde süreç ve kullanım amacı olarak daha dayanıklı olmasından kaynaklı müşteriler bu tür ürünlere eğilim göstermeye başladı.”

Sektörel sıkıntılara da değinen Dalgacı, “Müşterilerin ürünü sadece rakam ile kıyaslamaları sorun oluyor. Kalitesiz üretim yapanlar daha ucuza satış yapıyorlar. Bu da bizim gibi kaliteye önem veren firmaların rekabet şansını oldukça azaltıyor. Bizi tercih edenler genellikle işi bilen insanlardır. Yüzde 70 inşaat sektörü ile çalışıyoruz. Geldiklerinde malzeme olayımızı gördükten sonra fiyat anlamında da zorlanmadan ürünleri teslim ediyoruz” dedi.