Ana Menü

İNDER: Eksik parça tamamlandı

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Özellikle dünyanın finans merkezi olarak adlandırılan İstanbul’da yoğunlaşan ofis yatırımlarındaki durgunluğun aşılmasında çok önemli bir hamle oldu" dedi.

Bakanlar Kurulu kararıyla ofis ve işyerlerindeki KDV oranının yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülmesine yönelik İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, şunları söyledi:

“İNDER olarak GYODER ve KONUTDER ile birlikte konutlar için yürüttüğümüz ‘Birlikten Güç Doğacak Türkiye Kazanacak’ kampanya ile birlikte bu KDV indiriminin pozitif katkısı olacağını düşünüyorum. Konut satışlarındaki yüzde 18’lik KDV’nin yüzde 8’e indirilmesiyle sağlanan avantajın ofis ve işyerlerine de uygulanması, devlet tarafından sağlanan teşvik paketinin en önemli eksik parçasının da tamamlanması anlamına geliyor. Özellikle dünyanın finans merkezi olarak adlandırılan İstanbul’da yoğunlaşan ofis yatırımlarındaki durgunluğun aşılmasında çok önemli bir hamle oldu.

Diğer taraftan yüzde 0.98 faiz, yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinattan oluşan GYODER, İNDER ve KONUTDER kampanyasındaki yoğun ilgi ve artan satışları göz önünde bulundurduğumuzda; kampanyaya katılan 41 markalı konutun hedeflediği yaklaşık 3 milyar liralık satış rakamının 8-9 milyar liraya çıkacağını düşünüyoruz.”