Ana Menü

İMDER, CECE Yürütme Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), yönetiminde yer aldığı Avrupa’daki üst kuruluşu Avrupa İş Makinaları Federasyonu’nun (CECE) İstanbul’da düzenlenen Yürütme Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), yönetiminde yer aldığı Avrupa’daki üst kuruluşu Avrupa İş Makinaları Federasyonu’nun (CECE) İstanbul’da düzenlenen Yürütme Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı.

CECE Genel Sekreteri Riccardo Viaggi, gerçekleşen toplantının ilk kez CECE genel merkezi Brüksel dışında olmasından dolayı ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, daveti için İMDER’e teşekkürlerini sundu.

Toplantısı sonrasında, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen sektör temsilcileri ile üretim yapan İMDER üyeleri bir araya geldi. Türkiye ekonomisine önemli katkıları bulunan İMDER üyelerinin faaliyet alanlarının kapsamlı bir şekilde uluslararası paydaşlara aktarıldığı toplantıda ayrıca İMDER’in Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütmüş olduğu UR - GE projesi ve ikinci projesi ile hedefledikleri de CECE üyeleri ve ekibi ile paylaşıldı.

Toplantı sonunda CECE, iki yılda bir düzenlenen ve bu sene 17 - 19 Ekim tarihleri arasında Roma’da gerçekleştirilecek olan sektör liderlerinin buluşacağı kongresine tüm İMDER üyelerini davet etti.

İMDER’in 2007 yılından beri üyesi olduğu CECE; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İtalya ve Rusya gibi ülkelerden iş makinaları alanındaki ülkelerinin önde gelen dernekleri ve kurumlarını üyeleri arasında barındırıyor. Çalışmalarını ise bu üyeler ve ülkeler arasındaki stratejik ortaklık, lobi faaliyetleri, iletişim ve mevzuatlar konusunda yürütüyor.