Ana Menü

İklimlendirme ve klima sistemlerinde inovatif yaklaşım, Samsung 360° Konfor

360 kaset tipi klima, sektörel standart özelliklerin dışına çıkarak günümüz iç mimarisine uygun modern çizgileri ile bulunduğu ortama başka bir hava katıyor. Uygulamalarda kullanıcılara daha farklı çözümler sunarak, kare ve dairesel panel seçenekleri ile mekana şık bir görüntü kazandırıyor.

Samsung Electronics, iklimlendirme ve klima sistemlerinde inovatif yaklaşımla geliştirdiği ürün ve çözümleri pazara sunmaya devam ediyor. Samsung, DVM S serisinde yer alan geniş ürün gamı
ile her projenin ihtiyacına cevap verirken, Ar-Ge çalışmaları, sektörel yatırımları ve yeni teknolojileri ile de dikkat çekiyor. Pazara bu yıl sunduğu yeni 360 kaset tipi DVM S iç ünitesiyle standartları dışında özellikleri ile sektöre yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Samsung 360 kaset tipi klima, tam dairesel yapısı sayesinde bulunduğu mekanın her köşesine ulaşarak, mekanın homojen iklimlendirilmesini sağlıyor. 360° üfleme teknolojisi ile geleneksel dört yön kaset tipi klimaların ulaşamadığı kör noktalarda dahi sıcaklık farkını minimuma indirerek konforu artırıyor. Geleneksel 4 yön kaset tipi klimalarda hava akışı dağılımı homojen olmadığı için debinin çok az olduğu noktalar ile direkt üfleme yapılan bölgeler arasında yaklaşık 2,3 °C sıcaklık farkı oluşuyor. 360 kaset ile bu sorun ortadan kalkıyor. Havanın eşit ve düzenli dağılımı sayesinde bulunduğu mekanın her noktasına ulaşarak, sıcaklık farkını yaklaşık 0,6°C’ye kadar düşürüyor. Bu da mekanın her noktasında daha konforlu bir ortam oluşturuyor.

Kanatsız kontrol ile sürtünmeye bağlı kayıplar son buluyor

Geleneksel kaset tipi klimalarda havayı yönlendirmek için kullanılan kanatlarda oluşan sürtünme nedeniyle birim zamandaki hava akışının yaklaşık yüzde 25’i kayboluyor. Aynı zamanda kanatlar tavana paralel olarak havayı yönlendiremediği için şartlandırılmış hava direkt kullanıcıya doğru üflüyor. Bu da soğuk cereyan sorununu beraberinde getiriyor. Bu nedenle birçok ofiste, mağazada, odada kaset tipi klimanın insanların üzerine üflememesi için, cihaz üfleme çıkışları uygun olmayan yöntemlerle kapatılıyor veya ekstra hava yönlendirme aksesuarları kullanılarak, havanın tavana yatay bir şekilde yönlendirmesine çalışılıyor. Ancak bu, hem görüntü kirliliğine hem de performans kaybına sebebiyet veriyor. 360 kaset tipi klima ile bu sorun ortadan kalkıyor. Kanat kullanmak yerine booster fan kullanarak hava akışı kontrol ediliyor, hava hacminde kayıp olmadan üflemesini sağlıyor. Cihaz içerisinde üç adet bulunan booster fan ile hava akışı yönlendirmeleri ve hava debisi kontrolü sağlanıyor. Kanat kullanımına bağlı kullanıcıların üzerine direk üfleme sorunu da bu sayede ortadan kalkmış oluyor.

Yatay üfleme sayesinde daha fazla alana etki ediyor

Geleneksel kaset tipi klimalarda üfleme belli açılara kadar daraltılabiliniyor. Tavana yatay üfleme sağlanamıyor. Mekanda bulunan kullanıcılar hem üzerlerine doğrudan üflemenin önüne geçmek hem de cihazın daha çok alana etki edebilmesi için yatay üfleme talep ediyorlar. Bunun için aksesuarlara başvurulsa da havanın yatay bir şekilde üfleyerek, kullanıcıyı rahatsız etmemesinin önüne geçilemiyor. 360 kaset tipi klimanın öne çıkan özelliklerinden birisi de dört farklı hava yönlendirmesi yapabilmesi. Booster fanlar ile cihaz yatay, çapraz, dikey ve salınım yaparak üfleme sağlayabiliyor. Kullanıcıların en çok talep ettiği yatay üfleme gerçekleştiriliyor ve yaklaşık 9,3 metre çapında bir alana etki edebiliyor. 360 kaset tipi klima standart özelliklerin dışına çıkarak günümüz iç mimarisine uygun modern çizgileri ile bulunduğu ortama farklı bir hava katıyor.