Ana Menü

Günsan Elektrik’ten Orta Doğu ve Afrika’ya özel yeni İngiliz serisi

Günsan, dünya pazarlarındaki payını yenilikçi ürünleriyle artırmaya odaklandı. Bu amaçla yeni İngiliz tipi anahtar priz serisini geliştirerek pek çok ülkede tanıtım çalışmalarına başlayan Günsan, her mekana ve zevke uyan yeni serisiyle özellikle Orta Doğu ve Afrika pazarlarında konumunu güçlendirmeyi ve ihracatını artırmayı hedefliyor.

17 bin parçadan oluşan zengin ürün portföyünü Türkiye’nin dört bir yanına ve 50’den fazla ülkeye ulaştıran Günsan Elektrik, ihracatını artırma çalışmalarına hız verdi. Özellikle Orta Doğu ve Afrika ülkelerine odaklanarak Visage markası altında yeni İngiliz tipi anahtar priz serisini (BS Type) geliştiren ve ürün portföyüne katan şirket, gelen talepleri karşılamak için üretime aralıksız devam ediyor.

Günsan’ın kişiselleştirilebilen, yenilikçi ürünleriyle sektörde farklılaştığını ve rekabet gücünü artırdığını söyleyen Günsan Satış Direktörü Vedat Yazar, pazara yeni sundukları İngiliz tipi anahtar priz grubuyla Orta Doğu ve Afrika’ya odaklandıklarını belirterek, “Günsan Elektrik olarak ürün gamımızı genişletmek ve dünya pazarlarındaki payımızı daha fazla arttırabilmek adına, İngiliz Serisi olarak adlandırdığımız yeni bir anahtar-priz grubu üretimimize başladık. Bu ürünlerin, başta Orta Doğu ülkeleri olmak üzere, Afrika’da birçok ülkede lansmanını yapmaya başladık. Afrika’da; Kenya, Tanzanya, Nijerya, Gana ile Orta Doğu’da ise Suudi Arabistan, BAE ve Katar öncelik verdiğimiz ülkeler. Visage markamızın altında Visage-BS Type olarak konumlandırdığımız ve tüm ihtiyacı karşılayacak şekilde ürün çeşitliliği olan yeni serimizle bu yeni pazarlarda da ciddi anlamda pay almayı planlıyoruz. Amacımız kısa vadede, kaliteli ürün ve fiyat avantajımız ile Günsan markasını bu bölgelerde de duyurmak ve pazarda hak ettiği şekilde konumlandırmak” diye konuştu.

 

“Orta Doğu ve Afrika yakın takibimizde”

Günsan Visage markası altında pazara sunulan İngiliz tipi (British Type) anahtar ve priz grubunun tasarımıyla iç mekanların modern ve şık bir tamamlayıcısı olduğunu söyleyen Yazar, “Teknolojik gelişmeleri ve trendleri yakından takip ediyoruz. Bu doğrultuda, deneyimlerimizi ve birikimimizi günümüz teknolojisi ve sistemleri ile uyumlu hale getiriyoruz. İngiliz tipi serimiz de bu felsefemize uygun olarak geliştirildi. Son dönemde özellikle Afrika ve Orta Doğu pazarını yakından takip ediyoruz. Bu bölgelerde düzenlenen prestijli fuarlara katılarak pazar payımız artıracak ilişkiler kuruyoruz. İngiliz tipi serimizle Afrika ve Orta Doğu’da ilgi ve talep görmeyi bekliyoruz” dedi.

 

Günsan 2019’da ihracatı artırmaya odaklandı

Geçtiğimiz yılı yüzde 20’nin üzerinde bir büyümeyle geride bırakan Günsan, cirosunun yüzde 40’ını ihracattan karşılıyor. Anahtar/priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde 50 milyon adetin üzerinde anahtar/priz 75 milyon üretim kapasitesine sahip olan şirket, 2019 itibariyle Afrika ve Orta Doğu’nun yanı sıra Rusya pazarına ağırlık vererek, ihracatın ciro içerisindeki payını artırmayı hedefliyor.