Ana Menü

GROHE, ISH 2019’da “Suyun Geleceğini” şekillendirdi

GROHE’nin ISH Fuarı’nda sergilediği rekor sayıdaki inovatif banyo ve mutfak çözümleri, geniş renk yelpazesi, en son trendleri yansıtıyor.

Tüketiciler, yaşam alanlarını tanımlama ve kullanma biçimlerini temelinden değiştiriyor. Bu konuda pek çok araştırma yapan GROHE, beş mega trend tespit etti: Tüketiciler, pasif tüketimden yeni yaşam alanlarının yaratılmasında kontrolü ele alarak sadelik ve akıllı ürün çözümleri arayışında kendileri yaratıcı haline geliyorlar. Entegre çözümleri tekli ürünlere tercih ediyorlar. Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markalarından GROHE, Almanya’nın Frankfurt şehrindeki ISH Fuarı’nda rekor sayıdaki 500 adetlik tekli ürünü ile müşteri ve tüketicilerini suyun geleceğini aktif olarak şekillendiren çözümlerini sundu.

 

“3D metal baskı evdeki su deneyiminde devrim yapacak”

GROHE, Almanya’daki Hemer üretim tesisinde bulunan 3D metal yazıcıları için özel olarak granüllerden oluşan özel bir formül geliştirdi. GROHE AG CEO’su Michael Rauterkus, bu konuda şunları söyledi: “Yeni bataryalarımız GROHE Atrio Icon 3D ve GROHE Allure Brilliant Icon 3D, inanması zor bir tasarıma sahip. Hayal dahi edilemeyeni mümkün hale getiriyorlar. Burada, tasarımın geleceğini görüyorsunuz. Tüketiciler için, bu, kendi yaratıcılıklarının geleceği ve kişiselleştirmede ulaşılan son nokta. 3D metal baskının evde su deneyiminde devrim yapacağına inanıyoruz. Bu, kişiselleştirme ile endüstriyel üretimin en üst düzey karışımını sunuyor.”

 

Tüketicilerin yaratıcı olması ile değişen gereksinimler

Bireysel yaşam alanları arasındaki sınırlar daha da belirsizleşiyor. Mutfak, sıklıkla oturma odasının parçasını oluşturuyor, banyo yatak odasına açılıyor ve her ikisi de salt fonksiyonelin ötesine geçerek önemli yaşam alanları haline geliyor. Tüketiciler, kendi yaşam alanlarını tasarlarken banyo ve mutfakta detaya hiç olmadığı kadar çok özen gösteriyorlar. Sonuçta da, banyo ve mutfak ürünleri, tüketicilerin kendi bireysel tarz ve tercihlerini ifade etmelerine imkan veren ev donanımları haline geldi. 3D metal baskılı bataryaları piyasaya süren ilk önde gelen Avrupalı sıhhi tesisat markası olarak, GROHE, en yeni teknolojiyi olağanüstü tasarım ile bir araya getiriyor. Bu, GROHE’nin suyun geleceğine şekil verme ve müşteri ve tüketicilerine arzuladıkları yaşam alanlarını yaratma yolculuklarında eşlik etme konusundaki istekliliği ve becerisini gösteriyor. 350 uluslararası gazeteci ve davetli önünde yaptığı açılış konuşmasında, “Tüketicilerin beklentileri büyük ölçüde değişiyor,” diyen Michael Rauterkus, sözlerini şöyle sürdürdü: “ GROHE, hem analog hem de dijital tasarım ve inovasyon açısından suyun geleceğine şekil vererek, müşteri ve tüketicilerimize suyun gücü ve güzelliğinden yararlanmak için ihtiyaç duydukları yapıtaşlarını sağlıyor; suyun tadını çıkardıkları her yerde, isteğe özel bir deneyim sunuyor.” 

GROHE, sadelik – karmaşıklık olmadan yaratma peşindeki müşterilere yardımcı oluyor

Kolay ve sezgisel çözümler açısından sadelik arayışına yanıt arayan GROHE, tüketicilerinin karmaşıklık ile uğraşmak zorunda kalmaksızın yaratıcı olmalarına destek oluyor. Bataryalardan duş ve seramik ürünlerine, mutfak bataryalarından lavabo ve aksesuar ve rezervuar kontrol panellerine kadar, ürünleri, kaliteyi nefes kesen bir dizi renk ve malzeme yelpazesi ile bir araya getiriyor.

GROHE’nın yeni piyasaya sürdüğü ve küvet de içeren ilk seramik ürün serisi olan Essence, güzelliği en saf haliyle göstermesiyle yeni minimalizm ve sadelik arayışını mükemmel şekilde gözler önüne seriyor. Tasarım yelpazesinin ayırt edici özelliğini, temel unsurlarına indirgenmelerini baz alan hassas organik biçimler oluşturuyor. Ancak, GROHE’nin minimalizmi, tasarımın çok ötesine geçiyor; aynı zamanda, ürünlerin sezgisel kullanımı ve kolay montajı anlamına da geliyor. Yeni GROHE Rapido SmartBox, tek bir gömme montaj çözümü ile, mimar, planlayıcı ve tesisatçılara sonsuz sayıda muhtemel çözüm sunuyor: Maksimum verimlilik ve planlama esnekliği için, gömme kurulum sadece yenilikçi GROHE SmartControl duş sistemi ile değil, aynı zamanda termostatik ve tek kumanda kollu bataryalar ile de bir araya getirilerek tüm gereksinimler için evrensel bir çözüm sunuyor.

Su güvenliği ve su yönetimi için, yeni bir ağa bağlı eko sistem

İki yıl önce ISH’de, GROHE ilk Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümü GROHE Sense ve GROHE Sense Guard’ı piyasaya sürmüştü. Şimdi ise GROHE sıhhi tesisat sektöründe dijitalleşmenin öncülüğünü yaparak yetkinliğini sıhhi tesisat donanım çözümlerinin çok daha ötesine taşıyor. Yeni nesil GROHE Sense su sensörleri çok aileli evler ile çok katlı aile konutlarında kullanım için optimize edildi. Hem soğuk hem de sıcak su borularına monte edilen GROHE Sense, su güvenliği sunuyor ve doğru su tüketim verilerini GROHE Sense Uygulaması üzerinden doğrudan mobil cihazlara gönderiyor. Bu, aynı zamanda su ve enerji tüketiminin tam olarak görülebilmesi ve tüketicilerin kontrolü ele almasına olanak veriyor. Ayrıca, GROHE Sense Guard ve Sense Guard Pro’nun bileşimi ile, küresel marka artık konut pazarının yüzde 90’ında su hasarlarını önleyebiliyor. GROHE Sense sistemi, GROHE’nin yanı sıra tesisatçılar ve sigorta ve emlak yönetim şirketleri gibi yeni iş ortakları için de yıkıcı yeni bir iş modeli yarattı. Michael Rauterkus, “Akıllı bir platform, su güvenliği ve su yönetimi konusundaki en büyük ekosistemi yaratıyoruz ve bu da, sigorta şirketleri gibi dünyanın dört bir yanındaki sektörel ortaklarımızın yeni iş modelleri uygulamasına imkan verecek” dedi.

ISH’de GROHE’nn bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük inovasyon hamlesi

GROHE, ‘yeni yaşam alanları’, ‘tüketicilerin yaratıcı olması’, ‘sadelik arayanlar’ –‘sadelik arayışı’, ‘kontrolü ele alma’ ve ‘akıllı yaşam yönetimi’ olmak üzere beş mega trende yönelik rekor sayıda inovasyon ve 500’ün üzerinde tekli yeni ürünü tanıttı. Bu, GROHE’ninbugüne kadar yaptığı ve gerek tüketicilerin gerekse mimarlar, tesisatçılar, sigortacılar ve akıllı ev uzmanları gibi profesyonel ortakların ihtiyaçlarına yönelik olarak şekillendirilmiş en büyük inovasyon hamlesi. Michael Rauterkus, “GROHE’nin Water, Intelligence, and Enjoyment sloganı doğrultusunda, yaşamları daha iyiye doğru dönüştürülmesini sağlayan akıllı su çözümleri yaratıyoruz. En önemlisi, bizzat su deneyimini dönüştürüyoruz” diye konuştu.