Ana Menü

GN Yapı, marka bilinirliğini artıracak projelere imza atıyor

Bu yıl GN markasının 10’uncu yılını kutladıklarını anımsatan GN İnşaat - GN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Güney, sürdürülebilirliği yaptıkları her işin merkezine koyarak büyümeye devam ettiklerini söyledi.

Gamze ÇALIŞKAN


Bu yıl GN markasının 10’uncu yılını kutladıklarını anımsatan GN İnşaat - GN Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Güney, sürdürülebilirliği yaptıkları her işin merkezine koyarak büyümeye devam ettiklerini söyledi. Enerji verimliliği odaklı ve sürdürülebilir yaşam kapsamında yeni projelere imza atmak için çalışmalar yürüttüklerini belirten Güney, “Kentsel dönüşümün, mevcut binaların konforlu, enerji performansı yüksek binalara dönüşmesinde önemli bir adım olduğunu biliyor ve bir diğer iştirakimiz olan GN İnşaat ile kentsel dönüşüm kapsamında enerji verimli projeler üretiyoruz. Bu kapsamda inşa ettiğimiz Maltepe’deki Yeshill Residence Projemiz Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından geliştirilen ve Avrupa Birliği (AB) ile Temiz Teknoloji Fonu (CTF) tarafından desteklenen “Konutlarda Enerji verimliliği Finansman Programı” TUREEFF tarafından fonlanan proje oldu. Yine diğer dört projemiz de enerji verimli, akıllı bina sınıfında yer almaktadır. Yakın bir süreçte teslim ettiğimiz ve inşaat çalışmalarını dokuz ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız Göztepe Mahallesi’nde bulunan GN Öke Apartmanı projemizde tüm özellikleriyle kısa sürede bölgenin dikkatini üzerinde topladı. Aldığımız olumlu tepkiler ve gelen talepler dolayısı ile yoğun günler yaşıyoruz. Yeni projeler için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Yakın bir zamanda Göztepe Mahallesi Yeşil Bahar Sokak’ta yine enerji verimli, akıllı bina sınıfında yer alacak yeni bir projemiz başlayacak. Ön satışları başlayan GN Rayman Apartmanı projemiz 3+1 daire seçeneğinden oluşuyor. Yıl boyunca yeni projelere de imza atmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

GN Yapı markası ile Yapı Fuarı İstanbul’a katılacaklarını ve marka bilinirliğinin sağlanması anlamında fuarı önemsediklerini dile getiren Güney, “Sunduğumuz GN ayrıcalıklarını standımızı ziyaret eden misafirlerimiz ile bu yıl da paylaşacağız. Beş gün boyunca yalıtımın önemi ve nihai tüketiciye faydasını ön plana çıkararak misafirlerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Her yıl olduğu gibi Ali Ustamız stant da bize yine eşlik edecek” ifadesinde bulundu. Enerji Bakanlığı’nın, enerji verimliliği, enerji kayıp ve kaçaklarının önlenmesi ve enerjinin geri kazanılması gibi konulardaki çözümleri içine alan, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından tebliğ olarak yayımlanan usul ve esaslara uygun olarak hazırlanan projelerin Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) olarak değerlendirilmesinin sektörel anlamda faydalı olacağını dile getiren Güney, şunları kaydetti:

“Bu tür desteklerin verimliliği artırıcı çalışmaların artması konusunda teşvik edici olacağını düşünüyoruz. Yine Enerji Bakanlığı’nın özellikle oturulan binalar özelinde yalıtımın önemi üzerinde durarak bununla ilgili 1.7 milyon konutun/binanın yalıtımının yapılmasına dönük bir projeksiyon sunması oldukça faydalı gelişmelerin yaşanacağını işaret ediyor. KDV indirimi, kredide uygun faiz imkanları ve uzun vadede kredi imkanları gibi teşviklerin hayata geçme beklentisi yeni dönem için iyileştirici etkiye sahip olacaktır. Bu gelişmelerin 2018 yılına olumlu yansıyacağını ve yıl boyunca ivme katarak devam edeceğine inanıyoruz. Şirketlerimiz özelinde de bu etkiyi yılbaşından itibaren hissetmeye başladık. 2018’e hem yapı hem de inşaat tarafında güzel işlere imza atarak başladık.”

Sektöre yönelik değerlendirmelerde bulunan Güney, “İnşaat özelinde yaklaştığımızda İstanbul bölgesinde üretilen konutların sayıca fazlalaştığını ve bu yoğunluğun yavaş yavaş gelişmekte olan illere kaydığını görebiliyoruz. Özellikle markalı konutların başka şehirlere doğru kayması bu illerde tüketici ilgisinin artmasını sağladı. Bu trend devam edecek gibi gözüküyor. Yalıtım tarafında ise enerji bağımlılığının azaltılması ve enerji de verimliliğinin artırılması konusunda yapılan çalışmaların 2018’i olumlu etkileyeceğini ve yapı sektörünün ciddi bir yükseliş yakalayacağını öngörüyoruz. Müşterilerin bu yönde bilinçlendirilmesine yönelik yapılan iletişim faaliyetlerinin de toplumun yalıtıma olan bakış açısını pozitif yönde etkilediğini söylemek mümkün” ifadelerinde bulundu.