Ana Menü

GF Hakan Plastik tesislerinde yeni dönem başladı

Global bir marka olma hedefi ile çalışmalarına yön veren GF Hakan Plastik, tesislerini gelecek planlarına yanıt verecek şekilde WMS depo yönetim sistemi ile güçlendiriyor.

Plastik boru sektörünün önemli aktörlerinden biri olan GF Hakan Plastik, Çerkezköy ve Şanlıurfa’da bulunan tesislerine yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Son olarak WMS depo yönetim sistemini hayata geçiren marka, stok yönetimi ve lojistik konusunda verimliliğin artırılmasını sağlarken; doğru verilerle yönetim sayesinde müşteri memnuniyetini de üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

GF Hakan Plastik’in ürün gamında, üst yapı, alt yapı plastik boru ve ek parçalarının yanı sıra endüstriyel ve  tarımsal sulama ürünleri ile  10 binin üzerinde ürün bulunuyor. Türkiye pazarı ile birlikte 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren GF Hakan Plastik, sürdürdüğü çalışmalarla global bir marka olarak mevcut pazarların yanı sıra yeni pazarlara da doğru ve hızlı hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Öncelikli olarak Çerkezköy tesislerinde hayata geçirilen, 75 bin metrekare alanı ve  mevcut IFS sistemiyle entegre edilen sistem, çok katlı depolama, ürün toplama ve sevkiyat aşamalarında kullanılan barkod el terminalleri ile destekleniyor. El terminalleri ile hızlı bir şekilde uzak mesafeler taranarak barkod okuması yapılabiliyor.

Yine terminallerin üzerinde bulunan kamera ile anlık olarak ürünlerin, palet ve raflardaki ya da araç yüklemelerindeki durum fotoğraflarının alınması mümkün oluyor. Ayrıca üretimden gelen ürünlerin yenilenen raf sistemlerine kaldırılmasına, sevkiyatta yükleme sürecine kadar birçok noktada kalite kontrol süreçleri de takip ediliyor. 2018 yılı sonunda sistemin Şanlıurfa tesisinde de devreye alınması planlanıyor.