Ana Menü

GF Hakan Plastik Aquasystem ailesine yeni üyeler

Bina içi soğuk ve sıcak su tesisatlarının vazgeçilmez ürünü olan GF Hakan Plastik Aquasystem ailesi, yeni ürünleri ve ek parçaları ile genişliyor.

GF Hakan Plastik, gerek iç pazarda gerekse ihracat pazarında en çok tercih edilen ürünü Aquasystem ürün grubunu genişletiyor. Yüksek sıcaklığa ve basınca karşı son derece dayanaklılığı ile uzun bir kullanım ömrüne sahip olan GF Hakan Plastik Boru Sistemi ve ek parçaları, binalardaki merkezi ısıtma sistemlerinde, hava kanallarında, endüstriyel ve zirai alanlarda kullanılabildiği gibi içme suyu tesisatlarında da sıklıkla tercih edilen bir ürün grubu.

Aquasystem’in yeni üyesi ise PP-RCT boru sistemi. ß-nucleation prosesi uygulanarak geliştirilen GF Hakan Plastik PP-RCT Aquasystem Boru Sistemi, geniş iç çap ile yüksek akış performansı, yüksek basınç dayanımı gibi pek çok avantaj sağlıyor.

PP-RCT ile üretilen standart (düz) ve cam elyaf katmanlı (fazer) borular, GF Hakan Plastik basınçlı boru sistemlerinin yeni ürün grubunu oluşturuyor. d20-160 milimetre aralığında ve SDR7.4 ve SDR9 basınç sınıflarında geniş bir ürün gamı ile üretilebilen; hammaddesi PP-R’dan farklı olarak özel bir kristallenme işlemi uygulanan (ß-nucleation) PP-RCT boru sistemi, bina içi su tesisatlarında yüksek sıcaklıklarda ve yüksek basınç altında çalışma imkanı sunuyor.

Aynı sıcaklık ve basınç koşullarında, PP-R sistemlere göre ince cidar yapısı (et kalınlığı) ile yüksek dayanıklılığa sahip PP-RCT borular, geniş iç çap ile yüksek akış performansı yakalıyor. Ayrıca, ince cidarlı ürünlerin kullanılmasıyla, toplam mekanik tesisat ağırlığının hafif olmasına da katkıda bulunuyor. PP-RCT yapısı gereği, yüksek korozyon direnci ve mekanik dayanımı ile zorlu koşullarda daha uzun servis ömrü ile ön plana çıkıyor. GF Hakan Plastik Aquasystem Cam Elyaf Takviyeli Katmanlı PP-RCT borular, darbe dayanımı ile de uzun vadeli kullanım imkanı sunuyor. 

Yeşil ve gri olarak üretilebilen PP-RCT borular, PP-R ürünler ile aynı kaynak parametreleri ile (sıcaklık, süre, vs.) ve aynı kaynak makinalarını kullanılarak sorunsuz kaynaklanabilme yeteneği taşıyor.

 

Büyük ek parçalar

GF Hakan Plastik Aquasystem,  ürün portföyüne dahil olan büyük çaplı ek parçaları ile çözüm odaklı yaklaşımını da zenginleştiriyor. Kullanım alanına göre altı farklı tipte üretilebilen Aquasystem PP-R ve yeni ürün grubu PP-RCT boru sistemi d160 milimetre çapında ek parçalar ve d200 milimetre çapında düz borular dahil oldu.

* GF Hakan Plastik Aquasystem ürün gamına eklenen d160 milimetre çapında, soket füzyon kaynak tekniği ile tüm basınç sınıflarındaki borular ile sorunsuz kaynaklanabilme yeteneğine sahip beş farklı ek parça bulunuyor. Basınç sınıfı PN25 olan bu ek parçalar Dirsek (45⁰ ve 90⁰), Te, Manşon ve 160-110 milimetre Redüksiyon.

* Tüm Ar-Ge ve kalite kontrol testlerinden başarı ile geçen d200 milimetre çapında SDR11 (PN10), SDR7,4 (PN16) ve SDR6 (PN20) basınç sınıflarına ait standart düz borular, mevcut ürün gamını d20-d200 milimetre olarak genişletiyor.

GF Hakan Plastik Aquasystem Boru ve Ek Parçaları, taleplere bağlı olarak yeşil, gri ve beyaz renk üç farklı renkte üretilebiliyor.