Ana Menü

Geceliği 15 bin ve 25 bin dolarlık kral dairelerine talep patladı

Yalova bölgesinde zenginlerin konaklayabileceği tarzda tesislerin olmadığını fark ederek yatırım kararı alan Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, gelen taleplerden doğru bir yatırım yaptıklarının ortaya çıktığını söyledi.

Karaderili Şirketler Grubu’nun Yalova’da 180 milyon dolarlık yatırımla dört yıl önce başladığı Terma City Oteli’nin kral daireleri zengin Arapların gözdesi oldu. Yalova bölgesinde zenginlerin konaklayabileceği tarzda tesislerin olmadığını fark ederek yatırım kararı alan Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, gelen taleplerden doğru bir yatırım yaptıklarının ortaya çıktığını söyledi.

Özel olarak dizayn edilen, bin metrekare başkanlık suiti ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere sahip 21 adet kral dairesinin bulunduğunu, önce 19 olarak planlanan sayının da gelen talepler nedeniyle 21’e çıkarıldığını belirten Talas, aynı anda 21 devlet başkanı ya da Körfez bölgesinden prens ve şeyhlerin kalabildiği tesiste, gecelik ücretlerin ise 15 bin dolardan başladığını söyledi. Bir de başkanlık süitimiz var. Gecelik fiyatı 25 bin dolar” şeklinde konuştu.

Talas, özellikle hafta sonlarında kral dairelerinde konaklamanın çok yoğun geçtiğini belirterek, “Orta Doğu ülkelerinden yoğun talepler geliyor. Gelen misafirler kral dairelerini istediği için de sayıyı artırmak zorunda kaldık” şeklinde konuştu. Toplam 2200 yatak kapasiteli otelin termal bölümlerine de misafir alınmaya başladığını söyleyen Talas, şunları söyledi: “Otelin yapım kararı da Yalova bölgesine gelen Körfezin büyük ailelerinin kalabileceği bir yer olmamasından ortaya çıktı.

Başlangıçta 19 kral dairesi ile planlanmıştı proje ancak gelen talepler doğrultusunda 21 kral dairesine çıktı. Yaptığımız bu projeyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Türkiye’de 21 kral daireli ve bin metrekarelik bir başkanlık suitli termal oteli ilk kez yaptık. Kral dairelerinin 17 adedi tek kat ve ortalama 250 metrekare, dört adedi de dubleks 500 metrekare olarak planlandı. Dairelerde, ebeveyn yatak odası, ebeveyn banyo, ikinci yatak odası ve banyosu bulunuyor. Salon büyüklüğü ise 130 metrekare olarak belirlendi. Salonlarda, şömine, bar, piyano, tamamı özel tasarım yemek ve oturma grupları bulunuyor.”

Dubleks kral dairelerinde ise diğerlerine ek olarak sauna, hamam, çalışma odası, bakıcı odaları, mutfak, 200 metrekare salon bulunduğunu belirten Talas, “Ebeveyn yatak odasında kumandalı döner yatak, masaj yatakları ve elektrikli kumanda ile karartılabilen camlar kullanıldı” diye konuştu. Kral dairelerinde birinci sınıf mermere ve özel tasarım seramiklerin bulunduğunu, mobilyaların da özel tasarım olduğunu vurgulayan Tevfik Talas, “Terasları büyük olan altı adet kral dairesinin teraslarında manzaraya karşı separatörlü jakuzi bulunuyor” dedi.